reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno

Köpekbalığı yüzgeci kameralı Oppo Reno parçalarına ayrıldı [Video]

Türkiye pazarında resmi olarak satılan OPPO Reno, JerryRigEverything tarafından bu sefer parçalarına ayrıldı. Gelin modelin içine yakından bakalım;

İncelemesine burada ulaşabileceğiniz OPPO Reno, JerryRigEverything kanalının sağlamlık testini rahatlıkla geçmeyi başarmıştı. Şimdi ise model tam olarak parçalarına ayrıldı. İçerisine diğer güncel modeller gibi ısı kullanılarak kenarlardan girilebilen telefon, burada büyük bir sürpriz barındırmıyor. Telefonun içinde özellikle köpekbalığı yüzgeci olarak geçen motorlu ön kamera sistemi dikkatleri üzerine çekiyor. Bu kamera birçok benzeri gibi inanılmaz ufak bir motor ve mikro dişli sistemi kullanıyor. Kasanın sol tarafına konumlandırılan bu donanımlar, kamera modülünün yan şekilde kaldırıyor ve böylece çekim yapılabiliyor. Bu modül sayesinde görebileceğiniz üzere OPPO Reno bir ekran çentiği ya da ekran deliği taşımıyor. Ön kamera bağlantılarında su değil ama en azından tozu tutacak ufak contalar kullanan firma, ilginç olarak ahize donanımını da bu açılır kamera içerisine yerleştirmiş görünüyor. Bu en büyük sürprizler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Reno teknik olarak şu detaylara sahip

Tekrardan hatırlamak adına telefon 6,4 inç OLED Full HD+ ekran üzerine kuruluyor. Gücünü orta seviye Snapdragon 710 işlemciden ve 6 GB ya da 8 GB RAM’den alan cihaz, arkasında 48 megapiksel F1.7 + 5 megapiksel F2.4 çiftli kamera taşıyor. 3.765 mAh pil ile karşımıza çıkan Reno, bağlantı tarafında USB-C kullanırken kutusundan Android Pie işletim sistemiyle çıkıyor. Modelin Türkiye satış fiyatı tam 4.999 TL seviyesinde.