reklamı kapat

POPÜLER

Windows 11

Windows 11 işletim sistemi yeni bilgisayarlar için bir gün önce çıktı

Yeni nesil Windows olarak lanse edilen Windows 11 işletim sistemi için indirme süreci yeni cihazlar için 5 Ekim öncesinde çıktı.

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara buradan ulaşabileceğiniz Windows 11 işletim sistemi normalde 5 Ekim tarihinde çıkışını yapacak bilgisi verilmişti. Ancak sistem büyük Facebook sorunlarının ortasında şimdiden indirmeye açıldı ve yeni nesil birçok Windows 10 cihaz için yerleşik olarak elde edilebilir oldu.

Yakında diğer cihazlara da gelecek sürümün, tüm uygun PC’lere gönderilmesi ise 2022’nin ortasına kadar sürecek. Yani Windows 10 cihazların Windows 11’e otomatik olarak yerleşik destekle geçmesi baya bir zaman alacak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11 işletim sistemine bilgisayarınız tam olarak destek vermiyorsa ne olacak?

İşletim sistemi, daha önce verilen minimum sistem gereksinimlerini karşılamayan eski sistemlere de yüklenebilecek. Ancak bunun için Windows 10’dan Windows 11’e otomatik geçiş yolu kullanılamayacak.

Windows 11’i eski sistemlere kurulması için Microsoft’un direkt olarak burada sağladığı ISO dosyası kullanılacak ve sıfırdan yükleme yapılması gerekecek.

Bu gerçekten önemli bir adım çünkü bu sayede milyonlarca sistem geride kalmayacak. Kurulum için 4 GB RAM, 64 GB depolama ve iki ya da daha fazla çekirdeğe sahip 1 GHz hızında bir 64-bit işlemcili PC yeterli olacak.

Ayrıca destek vermeyen sistemlere Windows 11 yükleme adına onay verilmesi gerekecek. Bu onay desteksiz donanıma sahip sistemlerde oluşacak sorunlar için suçu şirketlerden almaya yönelik hazırlanmış.

Windows 11’in resmi tanıtım videosu: