reklamı kapat

POPÜLER

Acer Aspire 3830T incelemesi

Acer Aspire TimelineX, normalden uzun pil ömrü sunduğu iddiasında olan bir model; bunu desteklemek için de “Zamandan daha fazlası” sloganını kullanıyor. Cihazın dört farklı ekran boyutu var; bu satırlarda incelemesini okuduğunuz model 13,3 inç ekranlı olanı. Kapağı kaldırdığınızda dış kaplamada kullanılan fırçalanarak mat görünüm kazandırılmış plastik malzemenin farklı rengi sizi karşılıyor. Tercihlerini mat malzemeden yana kullanan Acer tasarımcıları touchpad alanını oldukça dar tutmuş; cihaz sıradan netbook’lardan farklı görünmüyor. İmleci ekranın bir ucundan diğerine sürüklemek açıkçası insanı zorluyor. Sol yanında Ethernet, USB, 3,5 mm kulaklık ve mikrofon girişleri bulunuyor. VGA ve HDMI girişlerinin hemen yanında, sağ tarafta, 2 USB girişi daha var. Boyutları dolayısıyla 13,3 inç ekranlı modelin optik sürücüsü yok.

VAKİT NAKİTTİR
TimelineX, pil ömrünün uzun olmasıyla övünüyor. Altı hücreli bataryası bulunan bilgisayarın pil ömrü maksimum 9 saate kadar. Uzun süreli bir yolculuğa çıktığınızı düşünün; 13,3 inç yanınızda taşımak için gayet ideal bir boyut. Hem 9 saatlik pil ömrü de uyumadığınız zamanlarda sizi oyalayacak bir şeyler izlemenize müsaade edecektir. Aspire TimelineX’te de bulunan, Acer’ın kendi markası “clear.fi”, evdeki ya da ofisteki internet ağı üzerindeki tüm cihazları birbirine bağlıyor. Akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, medya depolama cihazları gibi ağa bağlı olan herhangi bir depolama alanındaki multimedya içeriğini, TimelineX’teki clear.fiShare Settings’i kullanarak paylaşabilirsiniz. Bu paylaşım yazılımı dışında Acer’ın Aspire TimelineX üzerinde özel bir yazılımı ya da destek merkezi benzeri bir programı bulunmuyor.

ADI GİBİ DEĞİL
1366×768 piksel maksimum çözünürlük sunan ekran, Acer CineCrystal teknolojili bir LED ekran aslında ancak hiç de ismi gibi kristal parlaklığında görüntüler üretmiyor. Acer’dan çok daha iyi ekranlar görmüştük doğrusu; TimelineX’in ekranı kullanıcısını pek de heyecanlandıramıyor. Donanımı ise bilgisayarın en iyi yanı. 3 GB’lıkDDR3 belleği bulunuyor; işlemci ise Intel Core i5 destekli. Netbook görünümünde ve tasarımında da en fazla netbook kalitesinde olan TimelineX, işlemci gücüyle bir netbook’tan farklı olduğunu kanıtlamış oluyor. Sonuç itibarıyla Acer Aspire TimelineX, kendini uzun pil ömrüne sahip olma özelliğini ön plana çıkararak pazarlamaya çalışan, adında da zaman kavramına atıfta bulunulmuş bir model. O yüzden pil ömrü esas kriter olarak alındığında son kullanıcıyı memnun edecek gibi duruyor diyebiliyoruz. Donanımı da yeterli düzeyde; günlük işler için kullanmayı düşünüyorsanız size fazla bile gelir. Ancak teknik özellikler listesinde bulunan diğer maddelere baktığımız zaman pek fark yaratan bir model olduğunu düşünmemenizi salık veriyoruz.

► Puanlama ve teknik özellikler sayfa 2‘te

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Acer Aspire 3830T incelemesi” için bir cevap

  1. sevgi nur dedi ki:

    Incelemeniz eksik Ekran karti konusunda eksiklik var,cift ekran karti var bir tanesi intel HD digeride NVIDIA GEFORCE GT540M.Piyasayada 13″ olupta kac notbookta bu kalitede ekran karti var,bence tek kusru rengi ve kasa kalitesi,ki onlarda iyi olsa fiyati zati 2000 den yukari olurdu.