reklamı kapat

POPÜLER

Acer Aspire ailesinin iki yeni üyesi: Aspire P3 ve Aspire R7

Acer, New York’ta düzenlenen bir basın toplantısıyla yeni ürünlerini görücüye çıkardı. Acer’ın tanıttığı yeni ürünler arasında Aspire P3 Ultrabook ve Aspire R7 yer alıyor. İlk olarak Aspire ailesinin yeni üyesi P3 Ultrabook’tan bahsedelim. Windows 8 işletim sistemiyle çalışan Ultrabook, kolayca tablet moduna dönüşebiliyor.

Yalnızca 1,39 kilogram ağırlığında ve 19,75 mm kalınlığında olan cihaz, Intel Core i3 ve i5 işlemci seçeneklerini kullanıcılara sunuyor. 11,6 inçlik HD IPS LCD ekranın, 60/120 GB SSD depolama alanının, 720p kayıt yapabilen HD web kameranın ve 5 megapiksel çözünürlüklü arka kameranın yer aldığı cihazda HDMI, USB 3.0 ve kulaklık bağlantı noktaları mevcut. Opsiyonel olarak kalemin de sunulacağı Acer Aspire P3’ün tam dolu pille altı saate kadar kullanılabildiği ifade ediliyor. Dokunmatik ekranlı Acer Aspire P3 kısa bir süre sonra yurt dışında yaklaşık 800 dolardan satışa sunulacak.
Acer Aspire P3
Acer Aspire P3

Acer Aspire R7
Acer Aspire R7
Acer’ın tanıttığı diğer ürün ise dokunma ve yazma deneyimini yeniden tanımlayan Acer Aspire R7. 1920×1080 piksel çözünürlüklü (141 ppi) 15,6 inç ekrana sahip dizüstü bilgisayarda Intel Core i5 işlemci, 12 GB’a kadar bellek, 1 TB sabit disk veya 256 GB’a kadar SSD depolama alanı kullanılıyor.

Tam boy arkadan aydınlatmalı klavyenin yer aldığı cihaz bunun yanında Wi-Fi, HDMI, SD kart okuyucu, üç adet USB, Bluetooth ve VGA bağlantı noktalarına sahip. Red Dot Tasarım Ödülü‘ne layık görülen cihaz dört farklı modda kullanılabiliyor. Yaklaşık olarak 2,3 kilogram ağırlığa ve 2,8 cm kalınlığa sahip olan cihazda dört adet 8 wattlık hoparlörün de yer aldığını söyleyelim. Siyah ve gümüş renk seçeneklerine sahip Acer Aspire R7, haziran ayında 999 eurodan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek.
Acer Aspire R7

VİDEO