reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için Android tarafında sunulan yeni sesli mesaj özelliği

WhatsApp, yeni özellikleri kullanıma sunmaya devam ediyor. Ufak ufak da olsa servisin sunduğu deneyim sürekli olarak artıyor.

WhatsApp geçtiğimiz aylarda sesli mesajların çalma hızını değiştirme sistemi de geliştiriyor haberiyle gündeme gelmişti. İşte bu özellik Android için çıktı.

Yakında herkes için gelecek yeni özellik, kişilerin gelen sesli mesajları çok daha hızlı şekilde dinleyebilmelerine (1x, 1.5x ya da 2x) imkan tanıyor. Birçok kişiyi memnun edecek bu özellik, gerçekten uzun zamandır bekleniyordu.

Hız değişimi bazı rakiplerde uzun zamandır sunuluyor ve birçok kişi için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Yeni özellik Android yanında iOS için de gelecek ancak bu konuda henüz tarih belli olmuş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için geri adım atılmayan yeni dönem de yaklaşıyor

WhatsApp, hatırlarsınız kişilerin karşısına geçtiğimiz aylarda yeni bir gizlilik politikası çıkardı. Bu herkes için zorunlu olan ve kabul etmeden WhatsApp‘ın kullanılamayacağı yeni dönemde Facebook ile hiç olmadığı kadar yüksek oranda veris paylaşılacaktı.

İlk aşamada bu zorunlu yeni dönem için 8 Şubat 2021 tarihi verilmişti. Ancak dünya genelinde artan tepkiler yüzünden firma bu süreyi ertelemek zorunda kalmıştı.

Yeni tarih Facebook tarafından 15 Mayıs olarak açıklandı ve firma bu konuda yukarıda da dediğimiz gibi kesinlikle bir geri adım atmadı. Bu yüzden birçok kullanıcı Signal ya da Telegram gibi alternatiflere yöneldi.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti