reklamı kapat

POPÜLER

LOG WhatsApp Tasarım

WhatsApp için sesli mesajları sohbet dışında oynatma desteği

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, bugün sesli mesajlar için uzun zamandır test edilen özelliği kullanıma sundu.

Advertisement

WhatsApp içerisinde sesli mesaj kullanımı oldukça yüksek seviyede. Yazılı mesajın çok uzun ve zaman alacağı durumlarda hızlı şekilde sesli mesaj atmak çoğu kişinin hoşuna gidiyor. İşte bugün bu altyapıda yeni bir güncelleme yapıldı. Sesli mesajlar bugün ilk olarak iOS tarafında yapılan güncelleme ile arka planda dinlenebilebilir hale geldi. Eskiden bir sesli mesajı açtığınız ve sohbet penceresini değiştirdiğiniz zaman içerik kapanıyordu.

İleride Android için de gelecek yeni güncellemeyle ise pencere kapatılsa dahi sesli mesaj dinlenmeye devam edilebiliyor. Firma tarafından “Artık sesli mesajları ve ses dosyalarını sohbetlerin dışında oynatabiliyorsunuz” şeklinde tanıtılan özellik, uzun bir mesajı dinlerken uygulama içerisinde başka şeyler yapmanıza imkân tanıyacak ve büyük ihtimalle çok beğenilecek.

WhatsApp, sesli mesajlar konusunda bundan önce bir kontrol sistemi getirmişti. Hatırlamak adına atılan adım ile bir sesli mesaj gönderilmeden hemen önce dinlenerek kontrol edebilir hale geldi. Bu sayede olası hatalar daha karşı tarafa gitmeden ortadan kaldırılabiliyor.

2022’de başka birçok yeni özellik daha kazanacak servis, önümüzdeki aylarda tablet tarafına da giriş yapacak ve telefonlardan bağımsız kullanılabilir hale gelecek. Bunlara ek olarak platform için başka yenilikler de geliştiriliyor. Örneğin servise yakında grupları birleştirecek bir Topluluklar sistemi geliyor.

İlginizi Çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti