reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, sesli mesajlar için faydalı bir kayıt imkânı getiriyor

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, bugün sesli mesajlar ile alakalı yeni bir özellikle daha gündemde.

WhatsApp, son dönemde sesli mesaj konusunda önemli çalışmalar içerisinde yer alıyor. Firma en son iOS tarafında kullanıcılara sesli mesajlar için çeviri imkânı tanıyacak haberiyle ses getirmişti.

Bilmeyenler için bu özellik sayesinde kullanıcılar gelen sesli mesajları yazılı olarak görebilecek ve istedikleri kısma hızlıca geçiş yapabilecek. Elde edilen verilere göre süreçte çeviri için WhatsApp’a ya da Facebook’a veri gitmeyecek, çevrilen mesajlara iki isim de erişemeyecek.

Sesli mesaj konusunda geçtiğimiz günlerde de başka bir çalışma gündeme gelmiş ve uygulamaya sesli mesajlar için bir oynatıcının geldiği ortaya çıkmıştı. Bu sayede kişiler taraflarına gelen bir sesli mesajı, sohbet penceresi dışında da rahatlıkla dinleyebilecek. Yani sohbet penceresi kapatıldığı zaman sesli mesaj durmayacak.

Şimdi ise ses kayıt süreciyle alakalı güzel bir gelişme mevcut. WABetaInfo’ya göre şirket, sesli mesaj kayıt sürecine “duraklatma” imkânı getiriyor. Böylelikle kişiler sesli mesaj kaydını istedikleri zaman durdurabilecek ve tekrar başlatarak kayda devam edebilecek.

Böylelikle örneğin kayıt sırasında düşünmek için zaman olacak, normalde oluşan belirli boşluklar yüzünden kaydın silinip yeniden yapılmasına gerek kalmayacak.

Bu yeni özellik henüz geliştirme aşamasında bulunuyor ancak çıkışın çok sürmesi beklenmiyor. Çünkü beta sürümlerde aktif testler yapılıyor. Bunu hemen aşağıdaki video gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp geçtiğimiz haftalarda güvenliği artıran bir adım atmıştı

WhatsApp, iOS ve Android için yakında uçtan uca şifrelemeyi bulut sohbet yedekleri için de sunmaya başlıyor. Uzun zamandır beklenen bu özellik, kişilerin sohbet arşivlerini çok ciddi şekilde korumasına imkân tanıyacak. Özellik yakında eksiksiz olarak herkes için açılacak.

Uçtan uça yapılan şifreleme sürecinde özel bir parola ya da 64 basamaklı şifreleme anahtarının kullanılması gerekiyor. Firma burada uyarıyor. Eğer parolanızı unutursanız sohbet yedeklerinizi gidebilir. Kâğıt üzerinde bu yedeklere firma dahil kimse ulaşamıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti