reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, yakında bir “topluluk” altyapısı ile karşımıza çıkabilir

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, bugün yeni bir özellik ile daha gündeme gelmeyi bildi.

Başlıkta bu özellik için “çıkabilir” dedik çünkü henüz süreçte yüzde 100 kesin bilgiler yok. XDA‘nın bulduklarına göre firma ya ayrı bir “topluluk” özelliği geliştiriyor, ya da “gruplar” yakında “topluluk” olarak değiştirilebilir.

Ancak bazı işaretler ikincinin değil birincinin doğru olabileceğini gösteriyor. XDA’ya göre firma birden fazla grubu bir araya getirecek bir topluluk altyapısı geliştiriyor olabilir. Burada amaçlanan ise WhatsApp’ı bir akışı olan sosyal medya ağı haline getirmek olabilir.

Bu altyapının yakında biraz daha netlik kazanması bekleniyor. Ancak WhatsApp’ı bir anlık mesajlaşma uygulaması dışına çıkarmak, Facebook için faydadan çok zarar getirebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp en son sesli mesaj odaklı bir özellikle gündemdeydi

WhatsApp, son dönemde sesli mesaj konusunda önemli çalışmalar içerisinde yer alıyor. Hatırlarsınız firma en son iOS tarafında kullanıcılara sesli mesajlar için çeviri imkanı tanıyacak haberiyle ses getirmişti.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar gelen sesli mesajları yazılı olarak görebilecek ve istedikleri kısma hızlıca geçiş yapabilecek. Elde edilen verilere göre süreçte çeviri için WhatsApp’a ya da Facebook’a veri gitmeyecek, çevrilen mesajlara iki isim de erişemeyecek.

Sesli mesaj konusundan şimdi ise başka bir çalışma gündemde. WABetaInfo tarafından bulunduğu kadarıyla uygulamaya sesli mesajlar için bir oynatıcı geliyor. Bu sayede kişiler taraflarına gelen bir sesli mesajı, sohbet penceresi dışında da rahatlıkla dinleyebilecek. Yani sohbet penceresi kapatıldığı zaman sesli mesaj durmayacak.

Yakında geleceği düşünülen özelliğin, iOS ve Android tarafında geliştirildiği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti