reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 9RT

OnePlus 9RT için paylaşımlar sürüyor; işte gelen son resmi detaylar

Artık OPPO ile birçok konuda bir arada yer alan OnePlus, yeni modeli OnePlus 9RT için resmi paylaşımlara aktif olarak devam ediyor.

Türkiye’de resmi olarak yer alan OnePlus’ın yeni modeli OnePlus 9RT, biliyorsunuz 13 Ekim tarihinde resmen lanse ediliyor. Ekran delikli standart ancak şık bir tasarıma sahip telefon için resmi poster paylaşımları sürüyor.

Firmanın resmi paylaşımlarına göre telefon 600 Hz dokunma algılama özelliğine sahip olacak ve çok düşük gecikmeli çalışacak. Bu sayede telefon özellikle oyunlar için güzel bir seçenek olacak.

Buna ek olarak telefonda 7 GB sanal RAM olacağını da öğrendik. Günümüzde bizi takip edenlerin yakında bildiği üzere sanal RAM kullanımı artıyor.

Bu özellik, yüksek hızlı dahili depolama biriminin bir bölümünü (Samsung 4GB verirken, OnePlus göreceğiniz üzere 7 GB veriyor) sanal olarak RAM’e aktarıyor. Bu durum yük / ihtiyaç altında fark yaratabiliyor ve artık hemen her firma kullanmaya çalışıyor.

Daha önceki paylaşımlara göre OnePlus 9RT, tam olarak 6,55 inç FHD+ 120 Hz bir AMOLED (Samsung E3 panel) ekran üzerine kuruluyor, gücünü Snapdragon 888 5G işlemciden alıyor ve 65W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil ile geliyor. Bu sistem pili 29 dakika içerisinde tamamen doldurabiliyor.

En üstte 256 GB UFS 3.1 depolama ile yolda olan 9RT, soğutma konusunda da çok iddialı bir konumda yer alıyor. Modelin özellikle ısıyı dağıtacak plakasının boyutu birçok benzerinden çok daha büyük seviyede yer alıyor. Model tahmin edebileceğiniz üzere sıvı temelli bir soğutma taşıyor.

Dikkat çeken akıllı telefon, arkasında 50 megapiksel (IMX766) ana + 16 megapiksel (IMX481) ultra geniş açı + 2 megapiksel kameralarını bir araya getiriyor. Modelin önünde de 16 megapiksel (IMX481) selfie kamerası yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye satış olasılığı yüksek olan OnePlus 9RT ile beraber bir kablosuz kulaklık da lanse edilecek

Evet akıllı telefon modeliyle beraber bir de kablosuz kulaklık OnePlus Buds Z2 lanse edilecek. Kulak içi formundaki model, ANC yani aktif gürültü engelleme yapacak. Hatta modelin burada 40 dB’lik bir engelleme yapacağı resmi olarak verilen bilgilerden.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni telefonu için resmi montaj videosu