reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için karşı taraf dinledikten sonra otomatik olarak silinecek sesli mesaj altyapısı geldi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı WhatsApp için dinlendikten sonra silinecek sesli mesaj altyapısı geldi.

Bu güvenliği artıracak faydalı özellik hakkında WhatsApp tarafından yapılan resmi açıklama şöyle oldu:Mesajlarınıza ilave bir gizlilik katmanı eklemek için, 2021 yılında fotoğraf ve videolar için Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sunmuştuk. Bugün, karşıdaki kişi dinledikten sonra kaybolacak bir sesli mesaj gönderebileceğinizi bildirmekten heyecan duyuyoruz. Kredi kartı bilgilerinizi bir arkadaşınıza okurken ya da bir sürpriz planlarken, artık sesli mesaj yoluyla hassas bilgileri de gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz. Bir Kez Görüntülendikten sonra kaybolacak fotoğraf ve videolarla tutarlılık için, Bir Kez Görüntülendikten sonra kaybolacak sesli mesajlar açıkça “tek seferlik” simgesiyle işaretlenir ve sadece bir kez oynatılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm kişisel mesajlarınızda olduğu gibi, WhatsApp sesli mesajlarınızı da varsayılan olarak uçtan uca şifrelemeyle korur. Bir Kez Görüntüle, gizlilik konusunda sürekli olarak yaptığımız yeniliklerin bir diğer örneğidir. Bir Kez Görüntülendikten sonra kaybolacak sesli mesajlar önümüzdeki günlerde tüm dünyada kademeli olarak kullanıma açılacak. Bu özellikle ilgili görüşlerinizi dinlemek için sabırsızlanıyoruz. Nasıl çalıştıklarına dair daha fazla bilgiyi burada görebilirsiniz.”

Şirket bundan önce sohbet kilidi için gizli kod sistemini karşımıza çıkarmıştı. O sistem hakkındaki tüm detaylara direkt olarak buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp yeniliği yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli