reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için mesaj sabitleme özelliği kullanıma sunuldu

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı olmayı sürdüren WhatsApp için faydalı bir özellik daha geldi.

WhatsApp sohbetlerinde ya da eğer yöneticiler izin verirse gruplarında artık tüm katılımcılar üst kısma mesaj sabitleme gerçekleştirebiliyor. Bu özellik gruplarda istenirse sadece yöneticilere özel de bırakılabiliyor. Faydalı altyapı kapsamında mesajlar en üste 24 saat, 7 gün ya da 30 gün için sabitlenebiliyor. Bu altyapıda sadece emoji veya resim olanlar da dahil olmak üzere herhangi bir mesaj sabitlenebiliyor, özelliğin yakında eksiksiz olarak herkese getirileceği duyuruluyor. WhatsApp için bundan önce kullanıma sunulan yeni özellik, sesli mesajlara “bir kez görüntüleme” seçeneğinin eklenmesi olmuştu. Bu özelliği firma geçtiğimiz günlerde şöyle duyurmuştu: “Mesajlarınıza ilave bir gizlilik katmanı eklemek için, 2021 yılında fotoğraf ve videolar için Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sunmuştuk. Bugün, karşıdaki kişi dinledikten sonra kaybolacak bir sesli mesaj gönderebileceğinizi bildirmekten heyecan duyuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kredi kartı bilgilerinizi bir arkadaşınıza okurken ya da bir sürpriz planlarken, artık sesli mesaj yoluyla hassas bilgileri de gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz. Bir Kez Görüntülendikten sonra kaybolacak fotoğraf ve videolarla tutarlılık için, Bir Kez Görüntülendikten sonra kaybolacak sesli mesajlar açıkça “tek seferlik” simgesiyle işaretlenir ve sadece bir kez oynatılabilir.

Şimdi gruplarda tüm mevcut üyeler için mesajları sabitleyebiliyorsunuz. Şimdi bir görüntülü arama sırasında bulunduğunuz kutucuğu basılı tutarak bağlantınızın kalitesini kontrol edebiliyorsunuz. Sesli mesajlara “bir kez görüntüleme” seçeneği eklendi.

Tüm kişisel mesajlarınızda olduğu gibi, WhatsApp sesli mesajlarınızı da varsayılan olarak uçtan uca şifrelemeyle korur. Bir Kez Görüntüle, gizlilik konusunda sürekli olarak yaptığımız yeniliklerin bir diğer örneğidir. Bir Kez Görüntülendikten sonra kaybolacak sesli mesajlar önümüzdeki günlerde tüm dünyada kademeli olarak kullanıma açılacak. Bu özellikle ilgili görüşlerinizi dinlemek için sabırsızlanıyoruz.”

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli