reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için faydalı bir ses mesaj özelliği daha geliyor

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, bugün sesli mesajlar için bir özellik daha gündeme getirdi.

WhatsApp içerisinde sesli mesaj kullanımı oldukça yüksek seviyede. Yazılı mesajın çok uzun ve zaman alacağı durumlarda hızlı şekilde sesli mesaj atmak çoğu kişinin hoşuna gidiyor. İşte bugün bu altyapıda yeni bir gelişmenin haberi geldi. Kaynaklara göre sesli mesajlar yakında yapılacak güncelleme ile arka planda dinlenebilecek. Şu an bir sesli mesajı açtığınız ve sohbet penceresini değiştirdiğiniz zaman sesli mesaj kapanıyor.

İleride Android ve iOS için gelecek güncellemeyle ise mesaj dinlenmeye pencere kapatılsa dahi devam edilebilecek. Şimdilik tam olarak ne zaman çıkacağı belli olmayan özellik, uzun bir mesajı dinlerken uygulama içerisinde başka şeyler yapmanıza imkân tanıyacak ve bu beğeni toplayacak.

WhatsApp, sesli mesajlar konusunda en son bir kontrol sistemi getirmişti. Atılan adım ile bir sesli mesaj gönderilmeden hemen önce dinleyerek kontrol edebilir hale gelindi. Bu sayede olası hatalar daha karşı tarafa gitmeden ortadan kaldırılabiliyor ve bu imkân gelen olarak seviliyor.

İlginizi Çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti