reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, sesli mesajları ön izleme özelliğini kullanıma sundu

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, bugün sesli mesajlar için ön izleme özelliğini kullanıma sundu.

WhatsApp içerisinde sesli mesaj kullanımı oldukça yüksek seviyede. Yazılı mesajın çok uzun ve zaman alacağı durumlarda hızlı şekilde sesli mesaj atmak çoğu kişinin hoşuna gidiyor. İşte bugün bu altyapıda basit ancak kullanışlı bir güncelleme yapıldı.

Yeni atılan adım ile artık bir sesli mesajı göndermeden hemen önce dinleyerek kontrol edebileceksiniz. Bu sayede de olası hatalar daha karşı tarafa gitmeden ortadan kaldırabileceksiniz. Firmanın bunu göstermek adına yaptığı kısa video paylaşımı hemen aşağıda izleyebilirsiniz. Özelliğin yakında herkes için aktif edilmesi bekleniyor.

WhatsApp en son “son görülme” tarafıyla gündemdeydi

WhatsApp, platformu daha güvenli ve kişisel güvenliği ön plana alır hale getirmek adına çalışmalarına devam ediyor. Bu açıdan atılan yeni adımın arkasında “son görülme” yer alıyor. Artık kişi listenizde olmayan veya daha önce hiç sohbet etmediğiniz yabancı birisi sizin “son görülme” ve “online durum” bilginizi göremiyor. Bu altyapı artık herkes için varsayılan hale getirilmiş durumda.

Şirket bu konuda başka çalışmalar da yapıyor. Biliyorsunuz uygulama içerisinde “Son Görülme” ayarları özelleştirilebiliyor. Şu an şirket “Son Görülme” konusunda kişilere “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” seçeneklerini sunuyor.

İşte bunlar arasına yakında “Kişilerim Hariç..” seçeneği de dahil edilecek. Bu seçenek sayesinde mesaj son görülme durumunu, WhatsApp durumunuzu ve hakkında bilginizi herkes değil sadece belirli kişiler için gizleyebileceksiniz. Bu uzun zamandır geliştirilen ve beklenen özellik sayesinde sadece tek bir kişi için tüm son görülme durumunu gizlemek zorunda kalmayacaksınız.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti