reklamı kapat

POPÜLER

Yeni bir efsane doğuyor: Maserati “LaMaserati” [Konsept]

Geçtiğimiz süreçte Maserati‘nin patronu Harald Wester‘in yaptığı efsanevi MC12‘nin devamı niteliğinde olacak modelin doğrulanmasının ardından yeni tasarımlar ortaya çıkmaya devam ediyor. LaMaserati adında üretilmesini beklenen model için İtalyan tasarımcı Andrea Ortile’nin çalışmaları bir hayli ilgi gördü.

Maserati’nin 2004-2005 yılları arasında ürettiği ve kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gören MC12 marka için oldukça önemli modeller arasında yer alıyor. Yol modelinin yanı sıra MC12s de markayı 2005 Le Mans‘ta temsil etti. 6.0 litre‘lik V12 motora sahip olan MC12’nin maksimum sürati ise 330 km/s olarak kayıtlara geçti. Günümüzde ise Maserati MC12 ruhunu tekrar geri getirmeye hazırlanıyor. Geçmiş süreçte de Ferrari’nin Enzo modeli üzerine geliştirilen MC12, günümüzde de yine markanın tepe modeli olan LaFerrari üzerine geliştirilecek.

lamaserati2
Kısa bir süre önce Maserati’nin patronu Harald Wester‘ın da efsanevi MC12 gibi yeni bir model hazırlığında olunduğunun doğrulamasının ardından beklentiler iyice artmış durumda. Aracın gelişim sürecinde tıpkı geçmişte MC12’de olduğu gibi Ferrari’den yardım alacak olan Maserati, LaFerrari’nin şaşisi üzerine geliştirme yapma niyetinde. Bu ortaklık sonucu ortaya çıkacak olan modelin adı konusunda ise LaMaserati üzerinde yoğunlaşılıyor. Tasarımcı Andrea Ortile’nin tasarım hatlarında kullandığı LaFerrari tabanlı Maserati konsepti oldukça başarılı çizgiler üzerine kurulu. Maserati’nin geleneksel ön ızgarasının yer aldığı konseptin hatları, ortaya çıkacak modelin rakiplerini kıskandıracak cinsten olabileceğinin sinyallerini veriyor. Önümüzdeki süreçte somut adımlar halinde karşımıza çıkacak projede LaFerrari’de yer alan 6.3 litre‘lik V12 motora yer verilmesi bekleniyor.