reklamı kapat

POPÜLER

steve wozniak

“Büyük ekranlı iPhone yıllar önce yapılmalıydı”

Apple’ın kurucu ortaklarından biri olan ve özellikle son yıllarda iPhone’lara yönelik eleştirilerde bulunmaktan geri kalmayan Steve Wozniak, büyük ekranlı iPhone modelleri için çok geç kalındığı yönünde bir açıklamada bulundu.

Wozniak’a göre, Apple büyük ekranlara geçmek için 3 yıl geç kaldı. Bu sırada büyük ekranlı telefon modellerini kullanıma sunan Samsung bu konuda öne geçmiş oldu. “Apple yıllar önce büyük ekranlı iPhone’lara geçseydi pazar payı daha yüksek olabilirdi. Böylece Samsung ile daha iyi rekabet edebilirdi” şeklinde konuşan Wozniak’a göre Apple önemli bir fırsatı elinden kaçırmış durumda.

Samsung’un Note serisiyle yükselişe geçen dev ekranlarla birlikte diğer firmaların da bu modayı takip etmesiyle 5 inç üzeri telefonlar artık standart haline gelmeye başladı. iPhone ise henüz bu sene 4,7 ve 5,5 inç ekranlı telefonlarıyla boy gösterdi. Samsung’un bu alandaki tecrübesinin karşısında yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile duran Apple’ın önümüzdeki yıllarda nasıl bir strateji izleyeceği merakla bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

““Büyük ekranlı iPhone yıllar önce yapılmalıydı”” için bir cevap

  1. memoli dedi ki:

    Çıkarmasın da zaten. Kazık kadar cep telefonunu sadece daha rahat internet kullanımı sunuyor diye yanımda taşımam. Apple ın bir tarzı var. Ve her yıl en fazla iki modelle bir yılda 100 model çıkaran şirketlerle rekabete girebiliyor. Yani diyeceğim samsung apple ın eline su dökemez.