reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A52 5G

Samsung tarafından yakında tanıtılacak beş yeni akıllı telefon

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 2021 ürün gamını hızlı büyütmeye hazır. Firmadan çok yakında beş yeni model geliyor.

Advertisement

Farklı ülkelerde bulunan resmi destek sayfalarına göre Samsung yakında Galaxy A52, Galaxy F62, Galaxy F12, Galaxy M02 ve Galaxy A72 modellerini tanıtıyor. Resmi destek sayfalarından dolayı çok yakında gelecek olan telefonlar, “orta, orta üst ve giriş” seviyesinde yer alıyor. Bazılarının Türkiye’de de satılması beklenen telefonlar, dünya genelinde milyonlar satacak modeller arasında bulunuyor. Bu modellerden Galaxy A52 ve Galaxy A72 için 5G desteği de sunulacak. Ancak modellerin sadece 4G destekli sürümleri de gelecek. Çünkü Türkiye başta olmak üzere birçok pazarda halen 5G altyapısı bulunmuyor. 4G’li modeller 5G’lilerden daha ucuza satılıyor.

Yeni modellerden en çok Samsung Galaxy A72 için bilgiler var

Günümüz için kalın sayılacak çerçevelere sahip olan telefon, ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyor. Modelin özellikle arkasındaki büyük kamera modülü dikkat çekiyor. Burada dörtlü kamera sistemi bir araya geliyor. Kısa süre bu kameralarının 64 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro + 5 megapiksel derinlik olduğu ortaya çıkan telefonun, bir LTE’li sürümü geliyor. İşte bu model söylendiği kadarıyla gücünü Snapdragon 720G işlemciden alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu işlemci yerini alacağı modelden düşük kaldığından biraz hayal kırıklığı yaratıyor. 5G’li versiyonun ise gücünü Snapdragon 750G işlemciden alacağı iddia ediliyor. Arkası plastik, yanları ise alüminyum olan telefon, sızıntılara göre 6.7 inç bir AMOLED ekran üzerine kuruluyor. 2021’de gelecek Galaxy A72 5G, parmak izi sensörünü ekrana entegre ediyor ve 3.5 mm kulaklık girişini bünyesinde barındırıyor. Telefonun fiyatı ise 5G için 550-600 euro arasında, 4G için 450-500 euro arasında olacak söylentileri geliyor.

İlginizi Çekebilir

Uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!