reklamı kapat

POPÜLER

TCL akıllı televizyon QLED

TCL, Türkiye’deki ilk QLED akıllı televizyonunu satışa sundu; işte fiyatı

Türkiye’de resmen yer alan TCL, burada akıllı televizyon satmaya da başladı. Firma bu sefer Türkiye’deki ilk QLED modeliyle gündemde.

Çin merkezli TCL firmasının akıllı televizyon modelleri yurt dışında fiyat performans açısından oldukça beğeniliyor. Bu açıdan merak uyandıran firmanın hatırlarsınız Türkiye’ye gelen ilk televizyon modeli 55P8M ve 50P8M versiyonlarına sahipti. Bu model Bilkom güvencesiyle destekleniyor, Türkiye’de üretiliyor ve 50 inç için 4.899 TL, 55 için içinse 5.799 TL‘ye satılıyordu. İşte bu modelin yanına beklenen 55 inç boyutundaki C715 modeli de dahil oldu. Büyük bir satış kanalında 6.999 TL‘den satışa çıkan televizyon, Samsung TV’ler gibi 4K QLED (Quantum Dot) panel üzerine kuruluyor. Yani cihaz oldukça yüksek bir renk gösterimi gerçekleştirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın diğer televizyonları gibi Android işletim sistemi kullanan C715, Dolby Vision ve Dolby Atmos desteklerine de sahip. Dahili uydu alıcısı bulunan şık tasarımlı ve ince çerçeveli ürün, HDR10+ desteğiyle geliyor ve sesli komutlar ile yönetilebiliyor. Akıllı televizyon ayrıca TCL’in hepsi bir arada yapay zeka platformu olan TCL AI-IN üzerine kuruluyor. Modelin ürün sayfası ise burada yer alıyor.

TCL imzalı akıllı televizyon modelleri Türkiye’de ses getirmeyi başardı

Güncel kur nedeniyle burada yurt dışı kadar bütçe dostu olmayan televizyonlar, yine de kullanıcılardan oldukça ilgi görmeyi başarıyor. Bunun QLED model ile daha da artacağı düşünülüyor. QLED modelin fiyatı rakipleri oranla rekabetçi bir seviyede yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Daha çıkmadan gelen özel iPhone 12 modelleri