reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 aksesuarları için ortaya çıkan Türkiye fiyatları

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için birçok özel aksesuar bulunuyor. İşte bu aksesuarlar için Türkiye’de ilk fiyat etiketleri ortaya çıktı.

Türkiye’de 8.299 TL‘den 19 Kasım tarihinde raflardaki yerini alacak olan PlayStation 5, merakla bekleniyor. Konsolun kendisi Türkiye’de elbette pahalı bulunuyor, bağlı olarak aksesuarlar da ucuz değil. Bir satış sitesinde konsolun çok yetenekli oyun kumandası DualSense için tam 1.099 TL fiyat etiketi görünüyor. Karşılaştırmak adına yeni nesil Xbox oyun kumandası (Series X ve Series S ile gelen) şimdilik 999 TL’ye satılıyor. Devam edersek PS5’in normal medya kumandası için de 479 TL fiyat karşımıza çıkıyor. Konsolun resmi kablosuz kulaklığı 1.600 TL, DualSense standı 479 TL, PS5 kamerası ise 949 TL Türkiye fiyatlarına sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 oldukça güçlü bir konsol olarak yolda

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu hemen hemen standart hale getiriyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. SS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi ise tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

Konsolun mutlaka içine de bakın: