reklamı kapat

POPÜLER

Cybertruck Tesla

Elon Musk’tan fütüristik Cybertruck hakkında açıklama

Tesla, geçtiğimiz yılın kasım ayında Cybertruck aracını görücüye çıkartmıştı. Pick-up model piyasadaki diğer tüm araçlardan farklı bir tasarımla otomobil tutkunlarının karşısına çıkmıştı.

Bazı kullanıcılar otomobilin tasarımını beğense de bazı kullanıcılar otomobilin tasarımını eleştirmişti. Bu yılın üçüncü çeyrek raporunu kısa bir süre önce paylaşan Tesla, Cybertruck aracın tasarımıyla ilgili ufak bir bilgi paylaştı. Tesla CEO’su Elon Musk, tasarımı iyileştirmek için çalıştıklarını ve bunu için araçta küçük iyileştirmelerin olacağını söyledi. Musk, araçla ilgili tam olarak neyin değiştiğini ise ne yazık ki paylaşmadı. Cybertruck’taki iyileştirmelerin üzerinde çalışan tasarım ekibiyle birlikte stüdyoda olduğunu belirten Musk, Tesla’nın piyasaya sürdükleri aracın, açıkladıkları araçtan daha iyi olmasını istediğini ifade etti. Aracın üretiminin önümüzdeki yılın sonunda açılması planlanan Gigafactory Texas’ta başlaması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cybertruck ne gibi yenilikler sunuyor?

Fütüristik elektrikli pickup, içerisinde Model 3 gibi yatay konumlandırılmış 17 inç boyutunda bir dokunmatik ekran ve yeni Roadster gibi yarım direksiyon ile karşımıza çıkıyor. Arkada olduğu gibi önde de üç kişiyi taşıyabilecek şekilde tasarlanan toplam altı kişilik elektrikli pickup, geniş bir cam tavana sahip. Tesla Armor Glass isimli darbelere dayanıklı sağlam camlar üstüne kurulan Tesla Cybertruck, yere tamamen inebilen arka kasa kapağıyla yüklemeyi oldukça kolay hale getiriyor. Araç en güçlü versiyonu ile 2,9 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşabiliyor. Aracın üst paketi 800 kilometrelik bir menzil vadediyor.

İlginizi Çekebilir

2 milyon dolarlık elektrikli Lotus Evija’nın sesini dinleyin