reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti Chiron’a Batmobile esintisini getiren özel sipariş, sahibini bekliyor [Galeri]

Üretilecek 500 model arasında ilk olan Bugatti Chiron örneği, renk seçeneklerinin getirdiği karakterle akıllara Batmobile’ı getiriyor.

Sınıfının önde gelen üreticilerinden olan Bugatti üzerine konuştuğumuz zamanlar, içerik genellikle “iyi” olur. 0-400-0‘lık rekoruyla ortalığı iyice karıştıran marka, kelimenin tam anlamıyla bunu yaptığına bin pişman oldu. Koenigsegg‘in kısa sürede 0-400-0’lık rekorla birlikte, dünyanın en hızlı otomobili rozetini elinden almasıyla kabus gibi bir dönem geçiriyor. Bunlara ek olarak, Hennessey Venom ve Devel Sixteen‘in de yakın zamanda atmasını beklediğimiz hamlelerle işlerin iyice kızıştıracağına hiç şüphe yok. Böylesine bir rekabetin içerisinde kalan markada bir taraftan da Chiron üretimi devam ediyor. Amerika’da satılmak üzere ilk örneğiyle karşımıza çıkan model, özel siparişinin ardından kazandığı yapıyla yeni sahibini bekliyor.

Değişmeyen performans karakteri

Tamamı test amaçlı olmak üzere sadece 402 kilometrede olan bu Chiron örneğinin renk paletindeki siyah ağırlıklığı kırmızı seçeneği akıllara ister istemez 1966 Batmobile‘ı getiriyor. 3,5 ile 4 milyon dolar aralığında alıcı bulması beklenen Chiron’un yanında verilenler de aracın kendisi kadar cezbedici. Renk seçeneğiyle birebir aynı olan 1:8 ölçekli maketinin de beraberinde getiren modelin ilk üretim olduğunu gösteren ufak plaka da birlikte veriliyor. Üzerinde 8.0 litre hacme sahip dört turboşarj destekli on altı silindirli motorun görev yaptığı Chiron’un 1.500 beygir güce ve 1.600 Nm torka sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var. Sonrasındaysa detaylarda kaybolmak üzere sizi fotoğraflarla baş başa bırakalım.