reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti Chiron motor modeli

2.500 saatte tamamlanan Bugatti Chiron motor modeli

1.500 beygir güç üreten makine, meraklılarının evlerinde sergilenmek üzere 1:4 ölçekli model olarak satışa sunuldu. Bugatti Chiron motor modeli rüyalarınızı süsleyecek!

Bugatti ismini bu sıralar daha çok rakipleriyle olan rekabeti vesilesiyle duyuyoruz. Koenigsegg’in 0-400-0’lık rekoruna cevap vermesiyle gözlerin üzerine çevrildiği markada şimdilik sessizlik sürüyor. Sessizliğin devam etmediği tek parçaysa Bugatti’nin ustalık eseri olan motorları. Bugatti ve motor teknolojisi dediğimizde de aklımıza Chiron’da yer alan 8.0 litre hacme sahip dört turboşarj destekli on altı silindirli motor geliyor. 1.500 beygir güç ve 1.600 Nm tork üreten bu motor güç değerleri kadar görünüşüyle de bir sanat eserini andırıyor. Peki Chiron’u 0’dan 100’e 2,4 saniyede çıkartan bu makineye sahip olmak ister miydiniz? Üstelik sadece 9.365 dolar karşılığında. Sadece diyoruz zira Bugatti Chiron’un fiyatı yaklaşık 2,7 milyon dolar!

2.500 saatte tamamlanan modelleme

Chiron’un kalbi görevini gören böyle bir makinenin yaklaşık bu fiyata nasıl satıldığına ilk başta anlam veremeyebilirsiniz. Bunun cevabıysa “modelcilik”. İngiltere merkezli model üreticisi Amalgam tarafından üretilen Chiron motor örneğinin ölçeği 1:4 olarak karşımıza çıkıyor. 1.040 adet birbirinden bağımsız parçanın bir araya getirilmesiyle oluşturulan model yaklaşık 46 santimetre uzunluk ve 23 santimetre yüksekliğinde. Poliüreten, paslanmaz çelik ve kalaydan parçaların kullanıldığı motorun tamamlanma süresiyse 2.500 saat olarak paylaşılıyor. Otomobile ilgi duyan herkesin sahip olmak isteyeceği bir örnek proje meraklıları için satışta.