reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’ta hiç kimsenin fark etmediği ipucu [Video]

Finale giderek yaklaşan Game of Thrones son sezonunda bizleri şaşırtan pek çok gelişmeye ev sahipliği yaptı. Ancak görünen o ki bu gelişmelerden birine dair ipuçları sandığımızdan çok daha önce ortaya çıkmaya başlamış.

Bildiğiniz gibi söz konusu Game of Thrones olunca hayranlar her sahneyi büyük bir detayla inceliyor. Hiç düşünmeyeceğimiz anlardan şaşırtıcı çıkarımlar yapılabiliyor. Ortaya atılan teorilerin bir kısmı gerçek olurken, bazıları absürtlüğüyle dikkat çekiyor. Bu seferki detay ise daha üçüncü sezondan gelecekte olacakların planlandığını gözler önüne seriyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz sezon Jon Snow’un gerçek isminin Aegon Targaryen olduğunu öğrenmiştik. Üstelik bu isim onun dışında bir çocuğa daha verilmiş ancak bu çocuk daha sonra ölmüştü. Dolayısıyla artık Aegon denildiğinde hepimiz Jon’u düşünüyoruz. Fakat bu isim ilk kez Game of Thrones’un üçüncü sezonunda anılmıştı. Shireen Baratheon, Davos’a okuma yazmayı öğretmeye karar vermiş ve hemen işe koyulmuştu. Seçilen kitap sayesinde Davos okuma yazmayı öğrenmeye Westeros’u fetheden Aegon Targaryen’ın ismiyle başladı. Böylece öğrendiği ilk kelime Jon Snow‘un gerçek adı oldu. Elbette biz o zamanlar bu gerçeği bilmiyorduk. Sör Davos da ileride Jon Snow’un sağ eli olacağını bilmiyordu. Yakın zamanda keşfedilen bu ipucu Game of Thrones’ta olayların ne kadar öncesinden planlandığını net bir şekilde ortaya koyuyor.

Game of Thrones’ta hiç kimsenin fark etmediği ipucu videosu