reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti Chiron Sport LDC

Bugatti Chiron Sport LDC ile savaş uçağı karşı karşıya [Video]

Yaratılış felsefesini yansıtacak şekilde uçak pistinde giren Bugatti Chiron Sport LDC, Fransız savaş uçağıyla keyifli bir meydan okuma gerçekleştirdi.

Bugatti’nin rekorları alt üst eden modeli Veyron sonrasında asfalta sürdüğü Chiron, markanın mühendislik anlamındaki yeni sınırlarını da temsil ediyor. 2016 yılında başlayan macerasında farklı versiyonlarla da karşımıza çıkarılan Chiron, bu kez yeryüzü ile gökyüzünün karşı karşıya geldiği bir birlikteliğin merkezinde. Kasım 2020’de tanıtımı gerçekleştirilen sınırlı üretim Bugatti Chiron Sport LDC ile Fransız savaş uçağı Dassault Rafale Marine’in karşı karşıya geldiği bu keyifli proje markanın 20. yüzyıl efsanelerine selam gönderiyor.

Bugatti Chiron Sport LDC, markanın havacılık bağlarına selam gönderiyor

Ettore Bugatti’nin markanın kuruluş günlerinden itibaren esinlendiği havacılık dünyası, bugün hala benzer şekilde devam ediyor. Bugatti’nin motor sporları geçmişinde pilotaj görevini emanet ettiği; Albert Divo, Robert Benoist ve Bartolomeo Costantini gibi isimlerin de dönemsel olarak pilotluk yapmış olması da Chiron Sport LDC’nin hayata geçirilme sürecine günümüzde ilham oluyor. Toplamda sadece 20 adet üretilecek olan bu özel otomobil teknik nitelik bazında ise diğer üyelerle benzer sınırlara sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8.0 litrelik W16 motorun 1.500 PS güç ve 1.600 Nm tork ürettiği dinamikler sayesinde modelin 0’dan 100’e hızlanması sadece 2,4 saniye sürüyor. 0’dan 400’e ulaşmaksa bu canavar ile sadece 32,6 saniyede mümkün. Chiron Sport LDC’nin gökyüzü ile olan bağlarıysa kokpitteki kapı içlerinde ve koltuklarda eşsiz tasarım çizgileriyle kullanıcılara hissettiriliyor. Bir Fransız geçidi olan düellonun karşı tarafında yer alan Dassault Rafale Marine’in 5.727 PS güce sahip olduğunu da belirtmeden geçmelim. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri birbirlerine görünmez bağları olan bu iki farklı aracın keyifli birlikteliğiyle baş başa bırakıyoruz.