reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla Roadster ve Bugatti Chiron karşı karşıya

Elektrikli otomobil dünyasına girdiği ilk modeli yenileyen Tesla, yeni Tesla Roadster modeliyle otomobil dünyasında büyük yankı uyandırdı. Gerek tasarımı gerekse performansıyla sınırları zorlayan yeni Roadster, otomobil tutkunlarının ilgisini çekmeyi başardı. Üstü açılabilen süper spor elektrikli otomobil, 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1.9 saniyede çıkabiliyor.  Bu açıdan en güçlü Model S‘i de geride bırakan otomobil, Bugatti’nin efsane otomobili Chiron’un karşısına çıkıyor.

Cenevre Otomobil Fuarı 2016’da tanıtılan Bugatti Chiron gerek tasarımı gerekse performansıyla otomobilseverlerin hayallerini süslüyor. Adını Bugatti’nin en iyi sürücülerinden biri olan Fransız Louis Chiron’dan alan Bugatti Chiron, dünyanın en güçlü, en hızlı, en lüks ve en özel spor otomobillerinden biri olarak otomobil, Bugatti Veyron devrinin son ermesinin ardından karşımıza çıkmıştı. Yaklaşık 1.500 beygir (1.478 beygir) güç ve 1.600 Nm üreten 8 litre hacimli W16 motorla birlikte gelen otomobil, 2,4 saniyede saatte 100 kilometre, 6,1 saniyede saatte 200 kilometre, 13,1 saniyede saatte 300 kilometre, 32,6 saniyede saatte 400 kilometre hıza ulaşabiliyo. Otomobilin saatteki maksimum hızı ise 420 kilometre.

Tesla Roadster ve Bugatti Chiron’un sunduğu menzil ne kadar?

Tesla Roadster yaklaşık 1.000 kilometrelik bir menzil vadederken, yaklaşık 460 kilometrelik bir menzil sunuyor. Tesla’nın otomobilinde dört kişilik, Bugatti Chiron’da ise iki kişilik oturma kapasitesinin olduğunu da belirtmekte yarar var. Otomobil güçlü performansı ve uzun bir menzili haricinde fiyatıyla da dikkat çekiyor. Tesla Roadster’ın Amerika’daki satış fiyatı 200 bin dolar iken, Bugatti Chiron’un yurt dışındaki satış fiyatı ise tam 3 milyon dolar. Tesla Roadster ile ilgili detaylı bilgilere buraya, Bugatti Chiron ile ilgili detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Siz olsanız hangi modeli tercih edersiniz ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...