reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

iPhone X, yeni bir problemle daha gündemde

Apple‘ın yeni akıllı telefonu iPhone X, bugün yeni bir problemle daha gündeme geldi. Telefonun kullanımı arttıkça sorunlar da artış gösteriyor.

Advertisement

Geçtiğimiz hafta kullanıcıların aktardıkları bilgilere göre iPhone X’in ekranı soğuk havalarda çalışmıyor. Bu sorunun farkında olduklarını belirten Apple, aynı zamanda yine ekranda kendisini gösteren yeşil çizgi sorunu da yaşıyor. En az 20’den fazla cihazda görülen problem, ekranı baştan başa geçen yeşil bir çizgi şeklinde karşımıza çıkıyor. Donanımsal bir sorundan dolayı oluştuğu tahmin edilen bu çizgiye ek olarak şimdi de ön hoparlör sorunu gündemde. Birçok kullanıcının yaşadığı bu sorun, ön hoparlörden gelen cızırtı ve uğultu şeklinde kendisin, gösteriyor. Ön hoparlörün gücünü yüzde 50’den yukarıya çıkartmadıklarını çünkü sesin çok bozulduğunu belirten X sahipleri, yaşanan bozulmaya dayanamadıklarını da söylüyor. Bu sorun telefon görüşmesi yayında müzik, alarm ve zil sesinde de yaşanıyor.

Apple, iPhone X’in sorunları için çalışıyor

Bu yaşanan sorunun farkında olduğu belirtilen teknoloji devi, sorunu çözmek için çalışmalara devam ediyor. Sorunun sadece küçük bir kitlede yaşandığını söyleyen şirket sözcüsü, problemin yazılım güncellemesiyle ortadan kaldırılacağını belirtiyor. Buna ek olarak sorulu iPhone’ların ücretsiz olarak değiştirildiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.