reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9’un kutusu sızdı, teknik özellikler netlik kazandı

12 Ocak 2018

Merakla beklenen Samsung Galaxy S9‘un tanıtım tarihi geçtiğimiz günlerde CES Fuarı kapsamında belli olmuştu. Fakat Barselona’da gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’ne kadar beklememize gerek kalmadan bu yeni modelin teknik özellikleri kesinlik kazandı. Bu bilgileri ise internete sızdırılan Galaxy S9 kutusuna borçluyuz.

Kutuda görünen teknik detaylar

Reddit‘te paylaşılan fotoğrafa göre önümüzdeki ay resmen tanıtılacak olan telefonun 5.8 inç QHD+ Super AMOLED ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Bu devasa kavisli ekrana 4 GB RAM eşlik ediyor. IP68 sertifikasıyla toz ve suya karşı dayanıklı olan modelde aynı zamanda göz bebeği tarayıcısı da yer alıyor. Kutuda yer alan modelin dahili hafızası ise 64 GB. Telefonun 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğine sahip olması bekleniyor. Bunun yanında ön kameranın 8 megapiksel çözünürlük sunduğu da gözlerden kaçmıyor. Arka yüzeyde ise 12 megapiksel çift kameranın yer aldığını görüyoruz. Diyafram değerleri ise f/1.5-f/2.4 olarak belirtiliyor. Özetle arka kamera noktasında Samsung Galaxy S8’den farklı bir detay göremiyoruz. Kutu üzerindeki bilgiler arasında süper yavaş çekim ve kablosuz şarj desteği gibi detaylar da dikkatimizi çekiyor. Fakat kablosuz şarj için ayrı bir cihaza ihtiyaç duyulduğu da özellikle belirtiliyor.

Son olarak Samsung Galaxy S9’un resmi tanıtımının 26 Şubat‘ta başlayacak Mobil Dünya Kongresi’nde gerçekleştirileceğini hatırlatalım.

YORUMLAR