reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9’un pil kapasitesi netleşiyor

Samsung Galaxy S9, bugün pil kapasitesi konusunda yeni bir bilgiyle daha gündeme geldi. Buna ek olarak üzen bir detay da ortaya çıktı.

Bugün bazı render görüntüleri ortaya çıkan Samsung Galaxy S9, ortaya çıkan detaylara göreyse 3,200 mAh gücünde bir pil üzerine kurulacak. Bu açıdan Galaxy S8’den 200 mAh daha büyük bir pille gelecek akıllı telefon, yeni işlemci teknolojileriyle kullanım sürecini ciddi oranda artıracak gibi duruyor. Burada bahsettiğimiz üzücü detay ise telefonun Quick Charge 3.0 teknolojisiyle geleceğinin söylenmesi. Herkesin daha hızlı şarj sunan Quick Charge 4.0 ile gelmesini istediği telefon, bu açıdan hayal kırıklığına uğratacak gibi görünüyor. MWC 2018’de resmi olarak tanıtılacak yeni telefon, umuyoruz bu açıdan bir sürpriz ile görücüye çıkartılır.

Samsung Galaxy S9

Teknik detaylarıyla Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana yer verecek. 6,2 inçlik modelin çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtilirken, telefonlar geniş renk gösterme kapasitesine sahip olacak. Ön yüzlerinde herhangi bir çıkıntı yer almayacak telefonlar, yanlardan kavisli ekran üzerine kurulacaklar. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Samsung üretimi Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, 512 GB dahili depolama seçeneğini de karşımıza çıkartacağı söyleniyor.