reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars

Star Wars: The Last Jedi rekorları altüst etti

Kısa bir süre önce vizyona giren Star Wars: The Last Jedi, yeni bir rekorun sahibi oldu. The Hollywood Reporter isimli internet sitesinin aktardığı habere göre yeni film, 1 günde en çok hasılat elde eden ikinci film unvanını kazandı.

Listenin ilk sırasında ise iki yıl önce izleyicilerle buluşan Star Wars: The Force Awakens olduğunu hatırlatalım. Filmle ilgili paylaşılan bilgilere göre film, bir haftada Kuzey Amerika’da 220 milyon dolarlık hasılata ulaştı.  Star Wars: The Force Awakens 5 günde 300 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaştığını belirtmekte yarar var.  Dünya genelindeki hasılatı 450 milyon dolara ulaşan yeni filmin başarılı bir çıkış yaptığını söyleyelim.

Bu yılın en heyecanla beklenen filmlerinden biri olan  Star Wars: The Last Jedi’da orijinal seride yer alan ünlü isimler de yer alıyor.  Mark Hamill’ın Luke Skywalker, Carrie Fisher’ın Prenses Leia rolünde olduğu filmde  Daisy Ridley, John Boyega,  Domhnall Gleeson,  Laura Dern, Oscar Isaac, Gwendoline Christie ve Lupita Nyong’o gibi birbirinden ünlü isimler de karşımıza çıkıyor.

Yeni rekorlar kırması bekleniyor

Yönetmen koltuğunda Rian Johnson’un oturduğu filmin senaryosunu da aynı isim (Rian Johnson) üstlenmiş durumda. Star Wars: The Last Jedi’ın ilerleyen günlerde yeni başarılara imza atması bekleniyor.

Star Wars: The Last Jedi video