reklamı kapat

POPÜLER

Apple Store iPhone

Patlayan iPhone pili yine Apple Store boşalttırdı

Apple şu son bir aydır sürekli olarak lityum-iyon piller ile gündeme geliyor. İlk olarak eskiyen piller nedeniyle eski iPhone modellerini yavaşlatan şirket, şimdi de Apple Store merkezli patlama sorunlarıyla gündemde.

Teknoloji devi Apple biliyorsunuz iPhone’ları eskiyen piller nedeniyle kapanmasınlar diye yavaşlatıyor. Bu yavaşlatmanın önüne geçmek adına resmi pil değişim fiyatlarını aşağıya çeken şirket, bu açıdan son dönemde yoğun zamanlar geçiriyor. Ancak ortaya çıkan iki olay bu konuda ciddi sorunlar yaşandığını gösteriyor. İlk olay Zurich Apple Store‘da karşımıza çıkıyor. Yerel haberlere göre pil değişim için gelen bir iPhone 6s Plus modeli, pilinden alev alıyor ve büyük bir duman çıkartmaya başlıyor. Durum sonrasında mağazadaki 50 kişinin hızlıca tahliye edildiği belirtilirken, bu olay unutulmadan yenisi meydana geliyor. İkinci olayın meydana geldiği yer ise İspanya‘da bulunan bir Apple Store. Durum yine benzer şekilde gerçekleşiyor ve pil değişimi için gelen iPhone patlayarak alev alıyor. Tüm ortamın dumanla dolması nedeniyle yine tüm personel ve ziyaretçiler tahliye ediliyor. İlk olayda pili tamir eden çalışanın ellerinde yanıklar oluşurken, neyse ki ikincisinde bir sorun olmuyor.

iPhone bataryalarına ne oluyor?

Biliyorsunuz zaman zaman patlayan iPhone bataryaları gündeme geliyor. Bu son iki olaydaki sorunun ne olduğu bilinmezken, artan pil değişimin talepleri nedeniyle benzer olayların artabileceği söyleniyor. Telefon bataryalarını çıkartırken çok dikkatli olmak ve mutlaka metal objeler kullanmamak gerekiyor.

YORUMLAR