reklamı kapat

POPÜLER

Apple iphone il değişim

Apple’dan iPhone’lar için beklenmedik pil hamlesi

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce yeni nesil iPhone modeller için beklenmedik bir pil değişim hamlesi gerçekleştirdi. İşte detaylar;

Apple, iPhone pil değişimi konusunda önemli bir adım attı. iFixit tarafından ortaya çıkarıldığı kadarıyla firma, iPhone Xs, Xs Max ve XR için üçüncü parti pil değişimlerini sıkıntıya sokacak bir güncelleme yaptı. Bundan sonra Apple ya da Apple’dan onayı olmayan kişilerin yaptığı bili değişimleri, telefonlardaki “Pil Sağlığı” altyapısını işlevsiz hale getirecek. Bu durum sonrasında telefonlar normal olarak kullanılabilecek ancak Pil Sağlığı kısmında pilin durumu hakkında bilgi alınamayacak. Burada üçüncü parti değişimler sonucunda bir uyarı çıkaracak firma, kişilere resmi servislere yönlendirecek. Peki bu durum son kullanıcı için çok önemli mi? Şimdilik Apple’ın yeni takılan piller nedeniyle iPhone’ları yavaşlatma gibi bir hamlesi bulunmuyor. Burada firma tüm değişimleri kendisine çekmeye çalışıyor. Ancak ileride resmi merkezler dışındaki piller nedeniyle performans yavaşlatması olabilir. Firmanın resmi değişimleri Türkiye’de yukarıdaki iPhone’lar için 449 Tl seviyesinde yer alıyor.

Apple iphone il değişim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone modelleri için Pil Sağlığı özelliği büyük tartışmalar sonrasında getirmişti

Hatırlarsınız firmanın eskiyen piller nedeniyle cihazların kapanmasını önlemek amacıyla iPhone’ların performansını düşürdüğü ortaya çıkmıştı. Daha sonra bu konuda çok büyük tepkiler gelince sürece Pil Sağlığı özelliği geldi. Bu özellik sayesinde kişiler kapanma riskini göze alarak cihazların en yüksek performansta kullanabiliyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni model Samsung Galaxy Note 10