reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone pil değişi geri ödeme

Apple’dan iPhone sahiplerine beklenmedik geri ödeme müjdesi

Teknoloji devi Apple, kısa süre önemli bir açıklamada bulundu. Şirket garanti dışında pil değiştiren kullanıcılarına hatırı sayılır bir geri ödeme yapacak. İşte konu hakkındaki detaylar;

Apple, geçtiğimiz aylarda eskiyen piller nedeniyle belirli iPhone modellerinin kapanmaması için kastılı olarak yavaşlatıldığını açıkladı. Bu olay çok büyük tartışmalar doğurunca firma önemli bir adım atmış ve daha önce 50 ile 79 dolar arasında değişen garanti dışı batarya değişim ücretini 29 dolara çekmişti. Bu işlemi daha önce yüksek fiyattan yaptıran iPhone sahipleri içinse global olarak yeni bir geri ödeme kampanyası başlatıldı. Sadece garanti dışı değişimleri ilgilendiren konu hakkında yaptığı açıklama:

iPhone Garanti Dışı Pil Değiştirme Kredisi

“Apple, 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında iPhone 6 veya sonraki model aygıtlarına yönelik garanti dışı pil değiştirme işlemi için ödeme yapmış olan müşterilere 190 TL‘lik bir kredi sunmaktadır. Apple yetkili servis yerlerinde (Apple Store, Apple Onarım Merkezi veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı) gerçekleştirilmiş olan pil değiştirme işlemleri bu kredi için uygundur.

190 TL‘lik kredi, elektronik para transferi yoluyla sağlanacak veya pil değiştirme servisi ödemesi için kullanılan kredi kartına kredi olarak yansıtılacaktır.

Apple, 23 Mayıs 2018 ile 27 Temmuz 2018 tarihleri arasında, uygun müşterilere krediyi almaya ilişkin yönergelerin bulunduğu bir e-posta gönderecektir.

1 Ağustos 2018 tarihine kadar Apple’dan e-posta almadıysanız ancak yukarıda açıklanan şartlar doğrultusunda kredi almaya uygun olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen 31 Aralık 2018’e kadar Apple ile irtibat kurun. Apple yetkili servis yerlerinden birinde servis aldığınızı gösteren bir servis belgesinin gerekli olduğunu unutmayın.

Konu hakkında bilinmesi gereken ek bilgiler

Garanti kapsamı dahilinde gerçekleştirilen iPhone pil değiştirme işlemleri bu kredi için uygun değildir.

Apple, 28 Aralık 2017 tarihinde, iPhone 6 veya sonraki model aygıtlar için garanti dışı pil değiştirme işlemlerine yönelik ve 2018 yılı sonuna kadar geçerli bir fiyat indirimi uygulayacağını duyurdu”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyenler için Apple eski iPhone’ları neden yavaşlatıyor?

Geçtiğimiz hafta yaptığı resmi açıklamada hiçbir zaman hiçbir ürününü “kasıtlı” olarak yavaşlatarak yeni cihazlara geçirmeye çalışmadıkları söyleyen Apple, bu konuda birçok yanlış anlaşılmanın oluştuğunu belirtiyor. Lityum-iyon pillerin zamanla performans kaybı yaşadığını söyleyen şirket, bunun telefonların zaman içerisinde istenmeyen kapanmalar yaşamasına neden olduğunu belirtiyor. Bu kapanmayı kesinlikle kabul edilebilir bulmadıklarını belirten teknoloji devi, bu yüzden iPhone’un çekirdek hızını bataryanın verdiği voltaj çıkışına göre değiştiriyor. Bu değişim sayesinde kapanma sorununun önüne geçilebildiği belirtilirken, batarya kimyasal olarak eskidikçe verdiği çıkış azalıyor. Bunun sonucunda da otomatik olarak çekirdek hızları azaldığı için telefonun performansı ciddi oranda düşüyor. Performansı düşen telefonu yeniden eski haline getirmek içinse yeni pil takılması gerekiyor.

İlgili Video

Şirketin kırmızı renkli en yeni iPhone modelleri