reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9
Galaxy S9

Karşınızda en gerçekçi Samsung Galaxy S9 konsepti

Samsung‘un merakla beklediğimiz akıllı telefonları Galaxy S9 ve büyük ekranlı versiyonu Galaxy S9+, yeni bir konsept tasarımla daha karşımıza çıktı. Bu konsept gerçekçiliği ile fark yaratıyor.

Gündemden düşmeyen Samsung’un yeni akıllı telefonları, Benjamin Geskin tarafından yayınlanan konseptler ile en gerçekçi şekilde önümüze geliyor. Galaxy S8 ailesinin tasarımını daha da ileriye taşıyacak gibi duran Galaxy S9 ve Galaxy S9+, özellikle inanılmaz ince alt çerçeveleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Ekran gövde oranlarının yüzde 98 seviyesine çıkması beklenen telefonlar, iPhone X gibi bir çıkıntıya da sahip olmayacaklar. Bu sayede akıcı bir görüntüleme deneyimi getiren telefonlar, kavisli kenarlarıyla da oldukça şık görünüyor. Arkalarında Galaxy Note 8’de olduğu çift lensli kamera sistemi bulunacak S9 ailesi, yine bunun konumuyla eleştirilecek gibi duruyor. Halen arka kameranın altında yer aldığı görülen sensör, kamerayı temiz tutmayı zorlaştırıyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, bu özelliklere sahip olacak

Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana yer verecek. 6,2 inçlik modelin çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtilirken, telefonlar DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 destekleriyle geniş renk gösterebilecek. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Samsung üretimi Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında lanse edilmesi bekleniyor.