reklamı kapat

POPÜLER

Max Verstappen Formula 1

Max Verstappen, Formula 1 aracıyla karlı dağlara çıktı [Video]

Red Bull iş eğlence ve pazarlama olduğu zaman en iyi firmalar arasında yer alıyor. Bu yapısını aktif olarak yer aldığı Formula 1 tarafına da getiren firma, Max Verstappen ile karlı dağlara çıkıyor.

Red Bull her yıl gerçekleştirdiği şovu bu yıl en genç sürücülerden Max Verstappen ile gerçeğe dönüştürdü. Helikoptere yüklediği F1 aracını kayak pistinin bulunduğu karlı tepeye çıkartan takım, kayak pistinde tur atmaya başladı. Çivili lastikler kullanılmasına rağmen yeterli çekiş gücünü sağlayamayan Red Bull, elbette sürece hazırlıksız değildi. İkinci planı devreye alan takım, bu sefer karlı kayak pistine zincirli lastiklerle çıktı. Bu sayede yeterli çekiş gücünü elde edebilen Verstappen, yüzlerce insanın önünde güzel bir şov gerçekleştirdi. Şov sırasında günümüz F1 araçlarından değil kulakları çınlatan V8 motorlu bir versiyonla piste çıkartan firma, yine görülmeye değer bir şova imzasını attı.

Max Verstappen şampiyonluk potansiyeli bulunan Formula 1 pilotları arasında

Bu sezon birçok teknik sorun yaşamasına rağmen zaman zaman yaptığı ataklar ile dikkatleri üzerine çeken Verstappen, gelecek vadeden pilotlar arasında yer alıyor. Bu şov hakkında “Biraz korkutucu, dağdan düşmek istemezsin ancak oldukça mücadeleci” yorumunda bulunan pilot, elde ettiği deneyimden oldukça memnun kalmış görünüyor. Bu harika sürecin gösteren video ise aşağıda yer alıyor.

Video