reklamı kapat

POPÜLER

Ejderha animojisini ilk olarak Game of Thrones yıldızı Emilia Clark test etti [Video]

Game of Thrones’un yıldızı Emilia Clarke, iOS 11.3 güncellemesi ile geleceği açıklanan yeni Animojileri test eden ilk kişilerden biri oldu. Dizide Daenerys Targaryen karakterine hayat veren oyuncunun seçimi ise bizleri şaşırtmıyor.

Bildiğiniz gibi Animoji teknolojisi hayatımıza iPhone X ile birlikte girdi. Bu yeni iPhone modelinde yer alanA11 Bionic ve TrueDepth kamera ile çalışan Animoji teknolojisinde 50’den fazla yüz kasının hareketleri kaydedilerek analiz ediliyor. Bu sayede mimikleriniz, bakışlarınız ve sesiniz başka bir karakter yaratılması için kullanılıyor. 16 farklı karakterden biri olarak Animoji mesajları gönderebiliyor. Bu eğlenceli teknoloji kısa sürede pek çok güzel örnekle karşımıza çıktı. Hatta Animoji Karaoke’nin doğmasına vesile oldu.

Dört yeni karakter geliyor

Kısa bir süre önce duyurulan iOS 11.3 birçok yeni özelliği beraberinde getiriyor. Bu güncellemenin paylaşılmasıyla birlikte iPhone X’a ejderha, aslan, ayı ve kuru kafa olmak üzere dört yeni Animoji eklenecek. 16 ile sınırlı olan karakter sayısı böylece 20’ye çıkacak. Söz konusu ejderha olunca akla direkt olarak Game of Thrones ve Emilia Clarke geliyor. Sevilen oyuncunun ejderha Animojisini test eden ilk isim olması ise hiç şaşırtmıyor. Kendi Instagram hesabı üzerinden paylaştığı kısa videoda “Ejderhaların annesi, khaleesi, Emilia Clarke ejderha olarak karşınızda… Bu çok havalı!” sözlerini sarf ediyor.

İlginizi çekebilir