reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro iOS 11.3 Face ID Apple
iPad Pro iOS 11.3 Face ID Apple

iOS 11.3 sürümünde ilginç sürpriz: “Modern iPad”

Teknoloji devi Apple çok uzun süredir yüz tanıyabilen yeni iPad Pro modeliyle gündeme geliyor. İşte bu model iOS 11.3 içerisinde keşfedilen ilk resmi ipucuyla karşımızda bulunuyor.

Büyük şirket biliyorsunuz iPhone X ile kendi ekosisteminde yüz tanıma devrini başlattı. Bunu telefona eklediği TrueDepth kamera sistemiyle mümkün kılan Apple, artık kesinleştiği üzere Face ID‘li iPad Pro üzerinde de çalışıyor. Dün geliştiricilere açılan iOS 11.3 içerisinde Modern iPad (iPhone X “Modern iPhone” olarak geçiyordu) şeklinde karşımıza çıkan ürün, dediğimiz gibi artık kesin olarak gündemimizde bulunuyor. Fiziksel home butonuna sahip olmayacağı tahmin edilen bu yeni iPad Pro, bu nedenle Touch ID parmak izi okuma sistemini de rafa kaldıracak. Böylelikle ince çerçevelere sahip olacağı söylenen tablet, daha önce duyduğumuz kadarıyla OLED değil LCD ekran üzerine kurulacak. Tabletin boyutları nedeniyle TrueDepth kamera sistemine rağmen çentiksiz (Sayfadaki görseller çentikli halin konseptleri) tasarlanabileceği söylenirken, ürün ile beraber tahminler doğruysa yeni stylus kalem Pencil 2 de duyurulacak.

Yüz tanıyabilen yeni iPad Pro

iPad tarafında da iPhone tarafında olduğu gibi uzun süredir köklü değişiklikler yapmayan Apple, Face ID ile bunu değiştirmek istiyor gibi görünüyor. Mevcut kullanıcıların yorumları göz önüne alındığı zaman yüz tanıma güzel görünürken, burada hemen fiyat konusu akıllara geliyor. 999 dolarlık iPhone X, TrueDepth‘li bir iPad Pro’nun da hiç ucuz olmayacağını akıllara getiriyor.

İlginizi çekebilir