reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple iPad X
Apple iPad X
Apple iPad X
Apple iPad X
Apple iPad X
Apple iPad X
Apple iPad X
Apple iPad X
Apple iPad X
Apple iPad X
Apple iPad X
Apple iPad X
Apple iPad X

Ünlü tasarımcıdan dikkat çeken iPad X konsepti [Galeri]

Teknoloji devi Apple şu sıralar yeni iPad Pro modeliyle ile gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde bazı özellikleri ortaya çıkan tablet, tasarımcılara da güzel bir çalışma malzemesi oldu. Bu konuda en iyilerden olan Martin Hajek ise karşımıza iPad X‘i çıkarttı.

Advertisement

Apple‘ın yüz tanıma yapabilecek yeni tabletini nasıl tasarlayacağı henüz bilinmiyor. Ancak iPhone X üzerinden yapılan iPad X konsepti gerçek olabilecek kadar güzel görünüyor. iPad ile iPhone X’i birleştiren konsept, çok tepki çeken üst çentiğe sahip. İnce çerçeveleriyle gerçekten harika duran ürün, ilk olarak iPhone X‘de karşımıza çıkan dikey arka kamera sistemiyle de hayal edilmiş. Smart Connector bağlantısına kadar eksiksiz tasarlanan tablet, bu haliyle satışa çıkarsa büyük beğeni toplayabilecek potansiyeli sunuyor. Tablette çok fazla yer olduğu için TrueDepth kamera sisteminin çentiksiz olma ihtimali de bulunurken, cihazın 2018’de raflardaki yerini alabileceği belirtiliyor.

Apple iPad X
Apple iPad X

Apple iPad X hangi özelliklere sahip olacak?

Duyduğumuz kadarıyla AppleFace ID‘li iPad Pro ya da iPad X üzerinde uzun süredir çalışıyor. Fiziksel home butonuna sahip olmayacağı belirtilen yeni iPad, bu sayede Touch ID parmak izi okuma sistemini de rafa kaldıracak. Böylelikle ince çerçevelere sahip olacağı söylenen tablet, üretim şartları nedeniyle OLED değil LCD ekran üzerine kurulacak. Face ID sistemini TrueDepth kamera ile sunacak ürün, gücünü şirketin kendi grafik ve işlemci birimlerinden alacak. Yeni iPad modeliyle beraber aynı zamanda Pencil 2 de tanıtlacak. Kalem yazılımsal iyileştirmelerle daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunacak.