reklamı kapat

POPÜLER

Drone şemsiye

Karşınızda dünyanın belki de en ilginç ve garip drone projesi! [Video]

Son yılların en popüler teknolojik oyuncakları arasında kuşkusuz drone modelleri yer alıyor. Daha çok video çekme yani görüntüleme için kullanılan bu son teknoloji aletler, çok ilginç bir alanda daha kullanıma çıkıyor.

Bu yeni nesil hava araçları için şimdiye kadar gerçekten çok ilginç amaçlar için kullanıldı. Türkiye’de drone ile bakkaldan alışveriş yapanlar dahi oldu. Japonya merkezli bir firma ise drone’ları kişileri hem yağmurdan hem de güneşten korumak için kullanmak istiyor. Bunun için yukarıda görebileceğiniz ilginç “uçan şemsiye” prototipini hazırlayan şirket, Free Parasol isimli ürünün ticari satışını da gerçek anlamda düşünüyor. Yüksek devirde dönen ufak pervaneler nedeniyle büyük ses çıkartan ürün, söylendiği kadarıyla yapay zeka temelli bir yazılım üzerine kuruluyor. Bu yazılım kişilerin kafasını belirliyor ve sürekli takip gerçekleştirebiliyor. 5 kg ağırlığa sahip olduğu belirtilen bu ilginç ürün, söylendiği kadarıyla tek şarjla 20 dakika boyunca havada kalabiliyor. Ağırlığın ilerleyen süreçte 1 kg seviyesine düşürülmesi, kullanım süresinin ise 1 saate çıkartılması hedefleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Drone temelli Free Parasol işe yarayabilir mi?

Son tasarımının daha güvenli olacağı söylenen uçan şemsiye, söylendiği kadarıyla 275 dolar fiyat etiketine sahip olacak. 2019’da çok daha kullanışlı halde karşımıza çıkacak Free Parasol, elbette akıllara zarar bir seçenek oluşturuyor. Garip icatlar ile meşhur Japonya, bunlar arasına gerçekten işe yaramayacak bir model daha eklemiş gibi görünüyor.