reklamı kapat

POPÜLER

mario kart

Nintendo’nun en eğlenceli serilerinden biri daha mobil oyun oluyor

Nintendo yeni bir oyunla akıllı telefon pazarındaki yerini güçlendirmeye hazırlanıyor. Bu seferki oyun da en az diğerleri kadar iddialı. Çünkü Mario Kart mobile taşınıyor.

Nintendo çok güçlü bir yılı geride bıraktı. Toplamda 14,86 milyon Switch konsolu sattığını duyuran firma böylelikle bir önceki konsolu Wii U’nun toplam satışını da 1 yıldan kısa sürede geçmiş oldu. Zira 2012’de çıkan Wii U toplamda 13,56 milyon kopya satmıştı. Switch’le beraber firmanın konsola çıkardığı oyunlar da etkileyici sayılara ulaştı. Super Mario Odyssey 9 milyon, Mario Kart 8 Deluxe 7,33 milyon ve yılın oyunu olarak seçilen The Legend of Zelda: Breath of the Wild şu ana kadar 6,7 milyon kopya satmayı başardı. Haliyle Nintendo’nun adını da daha sık duyar olduk. Switch’in yanı sıra akıllı telefonlarda da başarısını sürdürmek isteyen Nintendo en popüler serilerinden birini şimdi mobile taşıyor.

Mario Kart zamanı

Yapılan açıklamaya göre firma Nisan 2018 ile Mart 2019 arasında Mario Kart Tour isimli uygulamasını indirmeye sunacak. Mario evrenindeki karakterlerle oynayabileceğiniz bir yarış oyunu serisi olan Mario Kart, firmanın en sevilen serileri arasında da yer alıyor. Oyunla ilgili detaylar veya oynanış mekaniklerine ilişkin bilgi ise ne yazık ki şimdilik paylaşılmadı. Ancak duyurunun kendisi bile heyecanlandırmaya yetti. Mario Kart duyurusunu da aldığımıza göre gözlerimizi de elbette Legend of Zelda’ya çevirdik. Firmanın Zelda mobil oyunu üzerine çalıştığı da kulislerde konuşulanlar arasında.

İlginizi çekebilir