reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo 3DS, 25 Mart’ta Avrupa ile aynı anda Türkiye’de

Nintendo’nun, gözlüksüz 3D oyun oynama imkanı sunan yeni taşınabilir oyun konsolu 3DS, 25 Mart’ta Avrupa ile birlikte aynı anda Türkiye’de de satışa sunulacak. Gecikmeli olarak piyasaya çıkacağı bilinen Sony NGP’den sonra bu, oyun tutkunları için çok iyi bir haber. Japonya’da 26 Şubat haftası satışa çıkan Nintendo 3DS, ilk gün 400.000 adet satılmıştı. 25 Mart’ta Avrupa’da piyasaya çıkacak olan Nintendo 3DS’in Türkiye satış fiyatının 750-800 TL civarında olması bekleniyor. 3 inç ve 3.5 inç olmak üzere iki ekranı bulunan Nintendo 3DS, stylus kalem ile birlikte geliyor. Üstteki 3.5 inçlik ekranın kenarında 3D derinlik ayarlama tuşu bulunuyor. Bu tuş sayesinde görüntüyü 2D’den 3D’ye hızlıca alabiliyorsunuz. Nintendo 3DS’in ön yüzünde bir, arka kapağın üzerinde ise iki kamerası bulunuyor ki biriyle kendi fotoğrafınızı çekerek Mii karakterinizi kolayca oluşturuyor; diğer ikisi ile de üç boyutlu fotoğraflar çekiyorsunuz.
Nintendo StreetPass
Nintendo 3DS’in şimdiye kadarki taşınabilir konsollardan farklı bir özelliği SpotPass adlı bir uygulama. Bu özellik, kablosuz ağ bağlantısını yakalayarak yeni bilgi, oyun verisi, ücretsiz yazılımlar, video ve daha fazlasını indirmek için kullanılıyor. Nintendo 3DS’in en önemli ikinci özelliği ise StreetPass. StreetPass sayesinde otomatik olarak diğer 3DS’li kullanıcıları arkadaş olarak ekleyebiliyor, oyun verileri hakkında bilgi edinebiliyor, data alışverişi yapabiliyorsunuz. Hatta yine StreetPass sayesinde eğer yolda yanınızdan bir 3DS sahibi geçtiyse, kendi 3DS’inizi açtığınız zaman bunu size söyleyen bir de bildirim ışığı görüyorsunuz.
Mario Kart 3DS
Yaza kadar 43 3DS oyunu piyasaya çıkmış olacak. 70’ten fazla yepyeni oyun üzerinde de çalışmalar sürüyor. Nintendo 3DS geriye de uyumlu tabii ki ve DS oyunlarını çalıştırabiliyor. Nintendo 3DS’in en önemli çıkış oyunları arasında Nintendogs + Cats (“Nintendogs + Cats: Golden Retriever & New Friends”, “Nintendogs + Cats: French Bulldog & New Friends” ve “Nintendogs + Cats: Toy Poodle & New Friends” olmak üzere üç oyunla gelecek), Pilotwings Resort ve Super Street Fighter 4 3D Edition yer alıyor. Mario Kart 3DS, Paper Mario 3DS, Super Mario 3DS, Kid Icarus, Starfox64, Zelda Ocarina of Time 3DS, Professor Layton and The Mask of Miracle ve Animal Crossing 3DS gibi Nintendo’nun çok satan oyun serileri de gelecek dönemde Nintendo 3DS için çıkacak.

YORUMLAR