reklamı kapat

POPÜLER

New Nintedo 3DS’in çıkış tarihi açıklandı

Nintendo her ne kadar Türkiye pazarından çekilmiş olsa da Nintendo hayranları yeni 3DS’i merakla bekliyor. Nintendo da bu bekleyişe bir resmiyet kazandırdı ve New Nintendo 3DS‘in Amerika çıkış tarihini açıkladı.

25 Eylül‘de Amerika versiyonu çıkacak olan New Nintendo 3DS, alışıldığı gibi beraberinde bir de oyun paketiyle geliyor. Paket dahilinde Animal Crossing: Happy Home Designer, bir çift koruma plakası ve bir de amiibo kartı bulunuyor. Paketin fiyatı ise 220 dolar olarak açıklandı. Ayrıca 13 Şubat‘ta satışa çıkmış olan daha büyük modeli New Nintendo 3DS XL de yeni bir versiyonla geliyor. Hyrule Edition New Nintendo 3DS XL ismini taşıyan versiyon 30 Ekim‘de 200 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Bu özel versiyonun çıkışının The Legend of Zelda: Tri Force Heroes’un 23 Ekim’deki satışından hemen sonrası için ayarlandığını belirtelim.

hyrule
New Nintendo 3DS’in bir önceki modele göre ne gibi farklılıklar taşıdığını kısaca hatırlatmak gerekirse; bir önceki modele nazaran ekranı geliştiren Nintendo, 3D modu tamamen açıkken ekranın neresinden bakarsanız bakın görüntünün bulanıklaşmamasını sağlıyor. Bu da uzun oyun deneyimlerinde kullanıcıların önceki 3DS’te pek de kullanmadığı üç boyutlu modu daha rahat bir şekilde kullanmasına yardımcı oluyor. Yeni kontroller ve amiibo desteğiyle oyun deneyimini artıran yeni 3DS, geliştirilmiş işlemcisiyle oyunları çok daha hızlı açarak performansı da artırıyor. Her ne kadar mini oyun konsolunu çoğunlukla oyun oynamak için kullanacak olsanız da cihazda yer alan kameralar özellikle düşük ışık koşullarında eskisine göre çok daha iyi çekimler yapıyor. Tabii bölgesel bir kısıt olmadığı sürece 3DS, DS ve DSi oyunlarını da çalıştırıyor.