reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo, yeni 3DS modellerini duyurdu

3DS konsolu çıktığı günden bu yana oldukça başarılı satış rakamları yakalamış olsa da, özellikle tek analog çubuğa sahip olması nedeniyle fazlasıyla eleştirilmişti. Bir süre sonra ikinci analog çubuğu takılabilir parça olarak piyasaya sürdüler ancak kullanıcılar için bu doğru çözüm değildi. Nintendo, sonunda eleştirilere kulak vermiş ve yeni 3DS modeli ile birlikte ikinci analog çubuğu cihaza eklemiş. “C-Stick” ismi verilen bu yeni çubuk, cihazın sağ tarafında yer alıyor ve normal çubuğa göre çok daha küçük bir boyuta sahip.

Yeni 3DS’e eklenen tuşlar bununla sınırlı değil. Cihazın omuz bölgesinde yer alan tuş sayısı ikiden dörde çıkarılmış. Yan yana olarak yerleştirilen bu tuşlar, özellikle ikinci analog çubuğun kullanıldığı zamanlarda parmakların rahatlıkla ulaşabileceği şekilde ayarlanmış.

3ds tuşFiziksel değişimlerin yanında yazılımsal geliştirmeleri de bulunuyor yeni 3DS’in. Önceki versiyona göre işlemci hızı artırılan cihaz, ayrıca üç boyut özelliğinde de daha yetenekli olacak. İzleme açısının daha geniş olacağını ve bulanıklaşma efektinin çok daha az olacağını iddia ediyor Nintendo. Bütün bunların yanında micro SD kart desteğinin ve daha uzun ömürlü bir bataryanın da eklendiğini belirtelim.

Yeni 3DS ve 3DS XL, 11 Ekim’de Japonya’da piyasaya sürülecek. Amerika ve Avrupa için çıkış tarihi henüz netleşmemekle birlikte bu sene çıkmayacağı kesin olarak açıklandı. Cihazın bu taraflara gelmesi 2015 yılını bulacak kısacası…

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nintendo, yeni 3DS modellerini duyurdu” için 4 cevap

 1. ali coban dedi ki:

  Bu konsola özel oyunlarda gelecekmiş . İlk özel oyunu daha önce wii ye çıkmış xenoblade cronicles . Keşke haberde daha fazla detay verseydiniz bilmeyenler için . Ayrıca new 3ds ( xl olanı değil ) arka kapağı değişebiliyormuş .

 2. reisyan dedi ki:

  nintendo çok saçma bi haraket yaptı 3DS ilk çıktığında koymaları gereken şeyleri şimdi koydular ve insanların yeniden buna para vermesini istiyolar daha yeni 3DS aldım ve 3 yıllık bi konsola ‘yeni’ nesil çıkarttılar

 3. mrtats dedi ki:

  Bu sistem Nintendo ya özgü bir şey ve saçma değildir.Her konsol üreticisi bunu yapmaktadır.Bunu yapmalarındaki bir diğer neden ise teknolojini 10 yıl öncesine göre daha da hızlı ilerlemesidir.

 4. reisyan dedi ki:

  zaten türkiyeye gelmiyecek boşu boşunu yormayalım kendimizi 🙁