reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo krizi yendi

Video oyun pazarının lideri Nintendo, Mart 2009’da biten mali yılı resmi sonuçlarını açıkladı. Buna göre yıllık satış gelirini %10 artışla 18,5 milyar dolara yükselten Nintendo, karını da %8,5 artırdı ve 2,83 milyar dolara çıkardı. Sadece geçtiğimiz yıl içerisinde 26 milyon Wii satışı gerçekleştirerek 50 milyon barajını geçen Nintendo, 100 milyon DS konsolunu da oyun tutkunlarıyla buluşturdu.
EN ÇOK SATAN Wii FIT
Ürünlerini satan mağazalara da büyük bir ayrıcalık yaşatan Nintendo, geçtiğimiz bir yıl içerisinde 220 milyon Wii oyunu satışına karşılık 180 milyon DS oyunu satışı gerçekleştirdi. Tüm dünyada Wii Fit 18,22 milyon adetle en çok satan oyun olurken, onu 15,4 milyon adetle Mario Kart ve 2,65 milyon adetle Wii Music izledi. Toplamda 1 milyon satış barajını aşan Nintendo, ürünlerinin kalitesini ve kullandığı yaratıcı pazarlama gücünü bir kez daha kanıtlamış oldu.

DÜNYANIN EN SAYGIN 6. ŞİRKETİ
Nintendo, araştırma şirketi Reputation Institue tarafından 25 ülkeden 60 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen dünyanın en saygın şirketleri araştırmasında rakiplerini geride bırakmayı başardı. İinternet üzerinden gerçekleştirilen röportajlar sonuncunda belirlenen sıralamaya göre 100 üzerinden 81,63 puan toplayan Nintendo, ‘en saygın 6. şirket’ olarak ilan edildi.

İLGİLİ HABERLER