reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi A2

Aldığınız cihazın Xiaomi Türkiye garantili olduğunu anlama yolu

Çinli Teknoloji devi Xiaomi‘nin Türkiye’deki yetkili distribütörü EVOFONE oldu. Peki dağıtıcı garantili Xiaomi cihazları diğerlerinden nasıl ayırabiliriz?

EVOFONE‘un dün gerçekleştirdiği toplantıyla beraber Xiaomi’nin de Türkiye distribütörü resmileşti. Aynı zamanda Mi A2 modelinin satışını müjdeleyen EVOFONE ise toplantıda resmi cihazların hangi satış kanallarından bulunabileceği, pazardaki diğer cihazlardan nasıl ayrılabileceği ve garanti hizmetiyle ilgili çeşitli bilgiler paylaştı. Mi A2 ile bitmeyen açıklamalar ise, Xiaomi severleri heyecanlandıracak diyebiliriz. Sıkı takipçilerin de bildiği gibi eylül ve ekim ayı içinde İstanbul’da iki tane Mi Shop‘un açılacağını belirten EVOFONE, firmanın akıllı telefondan televizyona, notebooktan drone’a, bisikletten scooter’a kadar farklı ürün çeşitleri ile yeni nesil teknolojik ürünlerini Mi Shop’tan alabileceğimizi de müjdeledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi cihazın resmi distribütör garantili olduğu nasıl anlaşılır?

Türkiye’de hayli sevilen markalardan biri olan Xiaomi, bildiğiniz gibi bu güne kadar resmi kaynaklardan olmasa da Türkiye’de satışı gerçekleşen modeller arasındaydı. Ancak bu garanti problemleri oluşturabiliyordu. EVOFONE’un Türkiye distribütörlüğünü üstlenmesiyle beraber, firma GENPA ile çalışmaya başladıklarını da duyurdu. Yani resmi distribütör aracılığıyla getirilen Xiaomi ürünlerinden alırsanız garanti kapsamında GENPA hizmetinden faydalanabiliyorsunuz. Peki aldığınız ürünün resmi ürün olup olmadığını nasıl anlayacaksınız?

Bunun için dört farklı yöntem bulunuyor. Birincisi kutu dışında bulunan özel Xiaomi ve EVOFONE çıkartması. Ürünü almadan önce bu çıkartmaları kontrol etmek gerekiyor. Özel bandrol üzerinde “Xiaomi Türkiye Garantili EVOFONE” yazısı bulunuyor. Ayrıca cihazı açtığınızda aynı çıkartmaya sahip bir garanti belgesi ve GENPA logolu bir diğer teknik servis bilgilendirme notu çıkıyor. Tüm bunlar cihazınızın Türkiye garantili resmi ürünler olduğunu gösteriyor.

İlk olarak Mi A2 satışa çıkıyor

Aynı zamanda satış kanallarından birinin Teknosa olduğunu duyuran EVOFONE şimdilik başka bir satış kanalı olmadığının da altını çizdi. Türkiye’de satışa sunulacak ilk ürünlerden biri ise Android One kapsamında olan Mi A2 olacak. Ürün Teknosa mağazalarında ve çevrim içi sitesinde kısa süreliğinde 2.199 TL fiyatla satılacak. Daha sonra fiyatın 2.599 TL’ye çıkabileceği kaydediliyor.

İlgili video