reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 10 Lite

Huawei Türkiye’den Mate 10 Lite satış rekoru

Huawei, geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Mate 10 Lite modeliyle büyük bir başarıya imza attı. Huawei Türkiye,  Mate 10 Lite satışlarının Avrupa’da 1. ve dünyada 3. olduğunu açıkladı.

Advertisement

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Ülke Müdürü Seth Wang: “2021 yılı itibarıyla dünya nüfusunun yüzde 60’ından fazlası akıllı telefon sahibi olacak. Pazar daha da genişliyor ve derinleşiyor. Türk tüketicilerinin de büyük beğenisini kazanan Huawei Mate 10 Lite ile yakaladığımız satış başarısından çok memnunuz. Bu pazarda Mate 10 Lite gibi özel bir ürün ile yer almak bizi çok gururlandırdı.”

Huawei Mate 10 ailesinin uygun fiyatlı modeli Mate 10 Lite, 5,9 inç boyutunda bir ekranla geliyor. 18:9 ekran oranıyla çerçevesiz tasarımı benimseyen cihazın ekranı 2160×1080 piksel çözünürlük sunuyor. Kirin 659 işlemcinin yer aldığı cihazda işlemciye 4 GB RAM eşlik ediyor. 64 GB’llık dahil hafızası bulunan cihazın Android 7.0 işletim sistemiyle geldiğini hatırlatalım. Cihaz gücünü 3.340 mAh kapasiteli pilden alıyor.

Huawei Mate 10 Lite, akıllı telefon pazarına sunduğu teknolojik yeniliklerle dikkat çekiyor. Huawei Mate 10’un başarısında büyük rol oynayan pek çok teknolojiden biri de yüz tanıma teknolojisi. Yüz tanıma teknolojisi yüzü farklı açılardan yakalayarak milisaniyeler içerisinde ekranın kilidini açmanıza yardımcı oluyor. Yüz tanıma ile anında açılan ekranın yanı sıra, diğer bir seçenek olan yüzünüzü tanıyan ekranı bir dokunuşunuzla da açmanız mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dört kameralı Mate 10 Lite’ın Türkiye fiyatı ne kadar

Huawei Mate 10 Lite’ın Türkiye fiyatı 2.199 TL.

VİDEO