reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Can sıkan Marvel söylentisi yalanlandı

Son birkaç gündür Marvel çizgi romanlarının geleceğinin pek de parlak olmadığına dair haberler internette dolaşıyordu. Sonunda bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Lenovo Advertisement

Bildiğiniz gibi internet dipsiz bir kuyu. Kimi zaman yalan veya yanlış bir haberin hızla yayılması sadece birkaç saat sürüyor. Bunun son örneği Marvel cephesinde yaşandı. Bleeding Cool internet sitesi Marvel çizgi romanlarının geleceğinin pek de parlak olmadığına dair bir haber hazırladı. South by Southwest 2019’a katılan site ekibi Marvel ekibinden Joe Quesada ve C.B. Cebulski’nin açıklamalarını oldukça farklı yorumladı. Varolan rakamlara bakarak çizgi romanların okunma sayısının giderek düştüğünü, bu sektörde ayakta kalmanın zorlaştığını ifade eden bir içerik hazırlandı. Bu haberin sıkıntılı yanı ise Joe Quesada ve C.B. Cebulski’nin Disney’e karşı Marvel’ın çizgi romanlarını ayakta tutma mücadelesi verdiklerini yazmaları oldu. Öyle ki Disney’in bu departmanı kapatmaya niyetli olduğunu yani Marvel’ın yakın gelecekte çizgi roman çıkartmama ihtimali bulunduğunu ifade ettiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette bu kadar saman alevi gibi yayıldı ve Marvel hayranlarını fazlasıyla şaşırttı. Pek çok farklı kaynak tarafından haberleştirilen söylentiye Joe Quesada son verdi. Twitter hesabı üzerinden şu sözleri paylaştı: “Sanıyorum bu haber doğru düzgün haber çıkmayan bir günde yazıldı. Bayanlar baylar, sizlerle haftanın en en garip çizgi roman komplosunu paylaşıyorum. Panelde söylenen her şey bu kadar derin anlamlar ifade etmiyor.” Bu açıklamayla birlikte çizgi roman sevenler rahat bir nefes almış oldu.

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers Endgame tanıtımı