reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE için üretim durduruldu; ama neden?

Samsung Galaxy S21 FE için bugün beklenmedik bir haber geldi ve modelin üretimi durduruldu. İşte bu konuda ortaya çıkanlar;

Samsung Galaxy S21 FE, hatırlarasınız en son pazara 6 GB ve 8 GB RAM kapasiteleri ile çıkacak haberiyle gündeme gelmişti.

Şimdi ise hiç beklenmedik bir sürpriz haber karşımızda. Buna göre telefonunu üretimi gerçek anlamda durduruldu. Aktarıldığı kadarıyla bunun arkasında tedarik sorunu bulunuyor.

Bir kaynak Samsung’un global olarak halen etkisini hissettiren çip sıkıntısı nedeniyle telefonu üretemediğini belirtiyor. Bir başka kaynak ise sorunun bu olmadığını, firmanın diğer başka parçaları (Özellikle pil olabilir) bulamadığını aktarıyor.

Her halükarda telefon gerekli parçalar bulunamadığı için üretilemiyor ve bu da telefonun ya çok geç raflara çıkacağını ya da hiçbir zaman satılmayacağını gösteriyor. Burada ikinci kısım maalesef daha olası görünüyor.

Samsung Galaxy S21 FE, özellikle fiyat-performans oranının yüksek olacak olmasıyla merak ediliyordu. Ancak telefon gün yüzü göremeyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için neler biliyoruz?

4.500 mAh pil üzerine kurulduğu bilinen Galaxy S21 FE, gücünü Snapdragon 888 ya da Exynos 2100 işlemciden alacak. Ancak halen bu konuda telefonun sadece Snapdragon 888 kullanacağı da düşünülüyor.

Galaxy S21 FE, 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, arkasında üçlü kamera taşıyor. Modelin tasarımı ise hemen yukarıda gördüğünüz gibi modern bir çizgide.

Galaxy S21 FE, hatırlarsınız kısa süre önce fiyat konusunda gündemde gelmişti. Kaynaklara göre cihaz Güney Kore merkezli olarak 630 ila 720 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak. 

Galaxy S20 FE’nin Güney Kore fiyatı ise 810 dolar seviyesinde yer alıyordu ve model global pazara 699 dolara çıkarılmıştı. Bu açıdan Galaxy S21 FE için global fiyat Galaxy S20 FE’den daha düşük olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın