reklamı kapat

POPÜLER

Blue Origin Crew Capsule 2.0

Blue Origin açıkladı: “Tek bir koltuk için tam 28 milyon dolarlık uzay bileti”

Dünyanın en zengin insanlarından Jeff Bezos, Blue Origin firmasıyla beraber uzaya gidecek. Ünlü isim bu yolculukta yalnız da olmayacak.

En büyük amaçları arasında uzay turizmi yer alan Blue Origin, biliyorsunuz bu konuda geçtiğimiz haftalarda önemli bir adım attı. Şirket uzay yolculuğu için bilet satışına başladı.

Burada bilet için tek bir fiyat konulmadı ve açık artırma sistemi uygulandı. Blue Origin’le uzaya gidebilmek, Crew Capsule 2.0’da bir koltuk elde etmek için birçok farklı ödeme geldi.

Açık artırmada ulaşılan son nokta sadece bir bilet için 2.8 milyon dolar olmuştu. Ancak bu rakam açık artırma bitmeden hemen önce çok ama çok ciddi şekilde aşıldı. Şimdilik ismi açıklanmayan bir kadın ya da erkek, uzaya gidebilmek için tam 28 milyon dolar ödedi ve açık artırmanın kazananı oldu.

Firma bu zengin kişinin adını önümüzdeki hafta açıklayacaklarını belirtiyor. Açık artırmaya dünya genelinden tam 7.600 kişinin katılım gösterdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Biliyorsunuz bu uçuşta Amazon’un yakında koltuğunu bırakacak mevcut CEO’su ve kurucusu Jeff Bezos da yer alacak. Bezos kendi kurduğu Blue Origin firmasıyla yapılacak ilk ticari uçuşta aktif olarak yer alacak ve beraberinde kardeşi Mark Bezos‘u da uzaya çıkaracak.

Merak edilen uzay kalkışı herhangi bir aksilik olmaz ise tam olarak 20 Temmuz tarihinde yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Blue Origin uzay yolculuğu konusunda en önemli isimlerden olmak istiyor

İnsanları yerden 100 km yukarıya New Shepard isimli roket ve ucunda yer alan Crew Capsule 2.0 ile taşıyacak Blue Origin, her seferde altı uzay turistini taşımayı hedefliyor.

Çok geniş pencereleri bulunan Crew Capsule 2.0, geçtiğimiz dönemde çok ciddi testlerden geçmiş ve kendisini kanıtlamıştı.

İlgili Video