reklamı kapat

POPÜLER

Blue Origin Crew Capsule 2.0 uzay yolculuğu

Blue Origin ile uzay yolculuğu için bilet fiyatı uçuk seviyeye çıktı

Dünyanın en zengin insanlarından Jeff Bezos‘un uzay şirketi Blue Origin, uzay turizmini başlatmak için büyük bir hazırlık içerisinde.

SpaceX‘den farklı olarak en büyük amaçları arasında uzay turizmi yer alan Blue Origin, bu konuda geçtiğimiz haftalarda önemli bir adım attı.

Daha önce de sizlere aktardığımız üzere şirket uzay yolculuğu için bilet satışına başladı. Burada bilet için tek bir fiyat konulmadı ve açık artırma sistemi uygulandı.

Blue Origin’le uzaya gidebilmek, Crew Capsule 2.0’da bir koltuk elde etmek için birçok farklı ödeme geldi. Açık artırmadan ulaşılan son nokta sadece bir bilet için 2.8 milyon dolar oldu.

Açık artırma ilk başlığında fiyat kısa sürede 1.4 milyon dolara ulaşmıştı. Peki 2.8 milyon dolar son rakam mı? Bunun cevabı hayır. Açık artırma 12 Haziran tarihinde kadar sürecek.

Bazı kaynaklar bu rakamın 5 milyon dolara kadar gidebileceğiniz tahmin ediyor. Ancak bunun gerçek olup olmayacağını zaman gösterecek. Blue Origin tarafından hazırlanan açık artırma sayfası burada yer alıyor.

Elbette sadece çok zengin kişilerin karşılayabileceği bu rakam, karşılığında sadece astronotların gördüğü bir manzara ve yerçekimsiz ortam deneyimi vadediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Blue Origin uzay yolculuğu konusunda en önemli isimlerden olmak istiyor

İnsanları yerden 100 km yukarıya New Shepard isimli roket ve ucunda yer alan Crew Capsule 2.0 ile taşıyacak Blue Origin, her seferde altı uzay turistini taşımayı hedefliyor.

Çok geniş pencereleri bulunan Crew Capsule 2.0, geçtiğimiz dönemde çok ciddi testlerden geçmiş ve kendisini kanıtlamıştı. Eğer bir sorun olmaz ise ilk uçuş 20 Temmuz tarihinde yapılacak.

İlgili Video