reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Google, Android için Chrome tarafında yeni RSS sistemi test ediyor

Google Chrome için masaüstünde olduğu gibi mobilde de yeni özellikler geliştiriliyor. Firma bu sefer RSS tarafına odaklanmış durumda.

Android için Google Chrome, yakında bir yerleşik RSS takip özelliğine de sahip olacak. RSS pazarından uzun süre önce çıkan internet devi, en azından mobilde güzel bir adım atacak.

Şu an aktif olarak test edilen özellik, kişilerin RSS akışını takip ettikleri sitelerin içeriklerine hızlı şekilde göz atmasına imkan tanıyacak.

RSS için şu an en çok kullanılan uygulama Feedly. Google Reader’ın oluşturduğu boşluğu çok iyi şekilde kapatan servis, Chrome’un yerleşik altyapısına rağmen liderliği bırakacak gibi görünmüyor.

Chrome için RSS altyapısının ne zaman kullanıma çıkacağı ya da ayrıntılı detayları henüz netlik kazanmış değil. Bunların yakında belli olmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android için Chrome özelinde güzel bir özellik daha geliştiriliyor

Android tarafında oldukça popüler olan tarayıcı, ortaya çıktığı kadarıyla burada bir fiyat takip özelliği de kazanıyor.

Şimdilik bu özellik herkes için aktif değil ancak genel dağıtım çok yakında gibi görünüyor. Bu özellik sayesinde açık sekmelerdeki ürünlerin fiyatları takip edilebiliyor.

Burada amaç tam olarak şu. Açtığınız sekmedeki ürünün fiyatı düşerse bildirim alıyorsunuz. Böylelikle de takip ettiğiniz bildirimler hakkında anında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Bu da gerçekten güzel görünüyor. Özelliğin çıktığı zaman Türkiye dahil her yerde aktif edilmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu