reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Taos Basecamp

Volkswagen Taos Basecamp; kompakt SUV için “yoldan çıkartan” değişim

Önümüzdeki süreçte ürün gamına eklenecek versiyona vurgu yapılan Volkswagen Taos Basecamp, başarılı bir dönüşüm konsepti olarak karşımızda.

Volkswagen’in 2020’nin son çeyreğinde tanıtımını gerçekleştirdiği Taos, Amerika pazarına özel dinamikleriyle karşımıza çıkarıldı. Kia Seltos başta olmak üzere bölgedeki kompakt SUV pazarında önemli modellere karşı ciddi bir potansiyeli olan Taos, şimdi de ilgiyi artıracak bir projenin odağında. Volkswagen’in Kaliforniya’daki tasarım ekibi tarafından hayata geçirilen Taos Basecamp, arazi odaklı kullanımı öncelikli tutan kullanıcıların dikkatini çekmeye aday. Şimdilik sadece konsept niteliği taşıyan Volkswagen Taos Basecamp, önümüzdeki süreçte ürün gamına eklenecek benzer donanım seviyesinin bir ön gösterimi niteliğini taşıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan farklılıklarıyla Volkswagen Taos Basecamp

Seri üretime geçirilmeyecek olan modeldeki radikal değişimlerin hangi oranda son kullanıcıya ulaşacak versiyona yansıtılacağı şimdiden merak konusu olduğu aşikar. Modifikasyonun temel parçalarına baktığımızda ilk olarak görsel dinamikler dikkat çekiyor. Tamponlar, marşpiyeller ve difüröz gibi gövde parçalarının tamamında araziye vurgu yapan parçalar konumlandırılıyor. Kaputta tavan renginin kullanılmasıyla artırılan zengin görüntü, yine tavandaki platform ve LED ışıklandırmalarla tamamlanıyor. Tasarım ekibi bu projede altyapı elemanlarına da dokunmayı ihmal etmemiş. Arazi sürüşü odağında lastikler, yeni jant seti ve H&R marka yüksekliği artırılmış süspansiyon yaylarıyla Taos’u tam bir maceracı olarak karşımızda görüyoruz. Amerika’da standart versiyonlarıyla 24.945 dolarlık başlangıç fiyatıyla satılan Taos’un detaylı özelliklerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Hyundai Nexo çarpışma testi